Solhan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 12700

Posta Kodu Sorgulama

Solhan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 12700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Solhan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Solhan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Solhan Posta Kodu 12700. Solhan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Solhan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Solhan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Solhan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Solhan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Solhan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Solhan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Solhan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Solhan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Solhan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Solhan İlçesinde toplamda 33 tane mahalle bulunmaktadır. Solhan Mahalleleri (Arslanbeyli Köyü, Asmakaya Köyü, Boğlan Mah., Bozkanat Köyü, Demirkapı Köyü, Dilektepe Köyü, Doğuyeli Köyü, Elbaşı Köyü, Elmasırtı Köyü, Eşmetaş Köyü, Gelintepe Köyü, Gençtavus Köyü, Göksu Köyü, Halimepınar Mah., Hazarşah Köyü, İnandık Köyü, Kaleköy Köyü, Karşıyaka Mah., Kırık Köyü, Kültür Mah., Merkez Mah., Muratköy Köyü, Mutluca Köyü, Oymapınar Köyü, Sükyan Köyü, Sülünkaş Köyü, Şimşirpınar Köyü, Tarhan Köyü, Yeni Mah., Yenibaşak Köyü, Yenidal Köyü, Yeşilova Mah., Yiğitharmanı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Solhan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Solhan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Solhan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Solhan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Solhan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Solhan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Solhan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Solhan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Solhan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Solhan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Solhan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Solhan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Solhan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Solhan Mahalleleri