Genç Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 12500

Posta Kodu Sorgulama

Genç Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 12500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Genç adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Genç’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Genç Posta Kodu 12500. Genç adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Genç Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Genç adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Genç gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Genç adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Genç posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Genç da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Genç adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Genç Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Genç Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Genç İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. Genç Mahalleleri (Alaaddin Köyü, Ardıçdibi Köyü, Balgöze Köyü, Bayırlı Köyü, Binekli Köyü, Cumhuriyet Mah., Çanakçı Köyü, Çaybaşı Köyü, Çaytepe Köyü, Çevirme Köyü, Çobançeşmesi Köyü, Dereköy Köyü, Dikpınar Köyü, Dilektaşı Köyü, Direkli Köyü, Doğanevler Köyü, Doğanlı Köyü, Döşekkaya Köyü, Elmagünü Köyü, Ericek Köyü, Eskibağ Köyü, Gerçekli Köyü, Gönülaçan Köyü, Gözertepe Köyü, Gözütok Köyü, Güzeldere Köyü, Harmancık Köyü, Kavaklı Köyü, Keklikdere Köyü, Kepçeli Köyü, Koçsırtı Köyü, Kültür Mah., Meşedalı Köyü, Mollaibrahim Köyü, Sarısaman Köyü, Sarmakaya Köyü, Servi Köyü, Sırmalıoya Köyü, Söğütlü Köyü, Sürekli Köyü, Şehittepe Köyü, Üçgül Köyü, Yağızca Köyü, Yatansöğüt Köyü, Yaydere Köyü, Yazılı Köyü, Yelkaya Köyü, Yenisu Köyü, Yenişehir Mah., Yeşildere Mah., Yiğitbaşı Köyü, Yoldaşan Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Genç adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Genç Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Genç posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Genç seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Genç Posta Kodu 2023

Web sitemizde Genç posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Genç posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Genç posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Genç adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Genç adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Genç adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Genç nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Genç da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Genç Mahalleleri