Osmaneli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 11500

Posta Kodu Sorgulama

Osmaneli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 11500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Osmaneli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Osmaneli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Osmaneli Posta Kodu 11500. Osmaneli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Osmaneli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Osmaneli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Osmaneli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Osmaneli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Osmaneli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Osmaneli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Osmaneli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Osmaneli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Osmaneli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Osmaneli İlçesinde toplamda 31 tane mahalle bulunmaktadır. Osmaneli Mahalleleri (Adliye Köyü, Ağlan Köyü, Akçapınar Köyü, Avdan Köyü, Balçıkhisar Köyü, Belenalan Köyü, Bereket Köyü, Borcak Köyü, Boyunkaya Köyü, Büyükyenice Köyü, Camicedit Mah., Camikebir Mah., Ciciler Köyü, Çerkeşli Köyü, Çiftlik Köyü, Dereyürük Köyü, Düzmeşe Köyü, Ericek Köyü, Günüören Köyü, Haceloğlu Mah., Hisarcık Köyü, İnönü Mah., Kazancı Köyü, Kızılöz Köyü, Medetli Köyü, Oğulpaşa Köyü, Orhaniye Köyü, Sarıyazı Köyü, Selçik Köyü, Selimiye Köyü, Soğucakpınar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Osmaneli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Osmaneli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Osmaneli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Osmaneli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Osmaneli Posta Kodu 2024

Web sitemizde Osmaneli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Osmaneli posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Osmaneli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Osmaneli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Osmaneli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Osmaneli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Osmaneli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Osmaneli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Osmaneli Mahalleleri