Bozüyük Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 11300

Posta Kodu Sorgulama

Bozüyük Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 11300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bozüyük adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bozüyük’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bozüyük Posta Kodu 11300. Bozüyük adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bozüyük Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bozüyük adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bozüyük gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bozüyük adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bozüyük posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bozüyük da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bozüyük adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bozüyük Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bozüyük Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bozüyük İlçesinde toplamda 55 tane mahalle bulunmaktadır. Bozüyük Mahalleleri (4eylül Mah., Akpınar Köyü, Aksutekke Köyü, Alibeydüzü Köyü, Aşağıarmutlu Köyü, Bozalan Köyü, Cihangazi Köyü, Çamyayla Köyü, Çarşı Mah., Çaydere Köyü, Çokcapınar Köyü, Darıdere Köyü, Delielmacık Köyü, Dombayçayırı Köyü, Düzağaç Köyü, Düzdağ Köyü, Eceköy Köyü, Erikli Köyü, Gökceli Köyü, Göynücek Köyü, Günayrık Köyü, Hamidiye Köyü, Kandilli Köyü, Kapanalan Köyü, Karaağaç Köyü, Karabayır Köyü, Karaçayır Köyü, Kasımpaşa Mah., Ketenlik Köyü, Kızılcapınar Köyü, Kızıltepe Köyü, Kovalıca Köyü, Kozpınar Köyü, Kuyupınar Köyü, Mehmetakif Mah., Metristepe Köyü, Mithatpaşa Mah., Muratdere Köyü, Namıkkemal Mah., Nasuhpınarı, Ormangüzle Köyü, Osmaniye Köyü, Poyra Köyü, Revnak Köyü, Saraycık Köyü, Tekke Mah., Yediler Mah., Yeni Mah., Yeniçepni Köyü, Yenidodurga Köyü, Yeniüreğil Köyü, Yeşilçukurca Köyü, Yeşilkent Mah., Yürükçepni Köyü, Ziyagökalp Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bozüyük adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bozüyük Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bozüyük posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bozüyük seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bozüyük Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bozüyük posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bozüyük posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bozüyük posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bozüyük adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bozüyük adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bozüyük adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bozüyük nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bozüyük da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bozüyük Mahalleleri