Aydıntepe Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 69500

Posta Kodu Sorgulama

Aydıntepe Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 69500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Aydıntepe adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Aydıntepe’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Aydıntepe Posta Kodu 69500. Aydıntepe adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Aydıntepe Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Aydıntepe adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Aydıntepe gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Aydıntepe adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Aydıntepe posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Aydıntepe da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Aydıntepe adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Aydıntepe Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Aydıntepe Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Aydıntepe İlçesinde toplamda 26 tane mahalle bulunmaktadır. Aydıntepe Mahalleleri (Ahmetyesevi Mah., Akbulut Köyü, Alaca Köyü, Aydıntepeyaylası Mah., Başpınar Köyü, Çatıksu Köyü, Çayırköprü Köyü, Çiğdemlik Köyü, Dumlu Köyü, Erikdibi Köyü, Gümüşdamla Köyü, Günbuldu Köyü, Hacıaliefendi Mah., İncili Köyü, Kale Mah., Kavlatan Köyü, Kılıçkaya Köyü, Pınargözü Köyü, Sırataşlar Köyü, Sorkunlu Köyü, Suludere Köyü, Şalcılar Köyü, Yakudiye Mah., Yanoba Köyü, Yazlık Köyü, Yukarıkırzı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Aydıntepe adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aydıntepe Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aydıntepe posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Aydıntepe seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Aydıntepe Posta Kodu 2023

Web sitemizde Aydıntepe posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Aydıntepe posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Aydıntepe posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Aydıntepe adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Aydıntepe adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Aydıntepe adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Aydıntepe nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Aydıntepe da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Aydıntepe Mahalleleri