Sason Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 72500

Posta Kodu Sorgulama

Sason Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 72500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sason adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sason’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sason Posta Kodu 72500. Sason adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sason Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sason adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sason gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sason adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sason posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sason da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sason adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sason Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sason Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sason İlçesinde toplamda 74 tane mahalle bulunmaktadır. Sason Mahalleleri (Acar Köyü, Altıdere Köyü, Aşağı Mah., Aydınlık Köyü, Aykutozan Mah., Balbaşı Köyü, Beşevler Mah., Binekli Köyü, Cevizli Köyü, Çağlı Köyü, Çakırpınar Köyü, Çalışırlar Köyü, Çayırlı Köyü, Çınarlı Köyü, Dağçatı Köyü, Demetevler Mah., Dereiçi Köyü, Dereköy Köyü, Derince Köyü, Dikbayır Köyü, Dörtbölük Köyü, Dumlupınar Mah., Emek Mah., Erdemli Mah., Ergünü Köyü, Erikli Köyü, Geçitli Köyü, Günlüce Köyü, Gürgenli Köyü, Gürpınar Mah., Güvercinlik Köyü, Haydar Mah., Heybeli Köyü, Incesu Köyü, Kaleyolu Köyü, Karameşe Köyü, Karşıyaka Mah., Kaşyayla Köyü, Kavaklı Köyü, Kayabaşı Mah., Kayadüzü Köyü, Kelhasan Köyü, Kınalı Köyü, Kilimli Köyü, Koçkaya Köyü, Köprübaşı Köyü, Kurtuluş Mah., Mehmetakif Mah., Meşeli Köyü, Orta Mah., Örenağıl Köyü, Pınarbaşı Mah., Sarıyayla Köyü, Soğanlı Köyü, Şirinevler Mah., Taşyuva Köyü, Tekevler Mah., Tekinler Mah., Umurlu Köyü, Yakabağ Köyü, Yaylatepe Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilevler Mah., Yeşiller Mah., Yeşilova Mah., Yeşiltepe Mah., Yıldız Mah., Yiğitler Köyü, Yolüstü Köyü, Yukarı Mah., Yuvalar Köyü, Yücebağ Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sason adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sason Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sason posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sason seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sason Posta Kodu 2024

Web sitemizde Sason posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sason posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sason posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sason adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sason adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sason adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sason nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sason da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sason Mahalleleri