Kozluk Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 72400

Posta Kodu Sorgulama

Kozluk Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 72400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kozluk adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kozluk’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kozluk Posta Kodu 72400. Kozluk adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kozluk Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kozluk adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kozluk gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kozluk adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kozluk posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kozluk da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kozluk adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kozluk Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kozluk Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kozluk İlçesinde toplamda 93 tane mahalle bulunmaktadır. Kozluk Mahalleleri (Adnanmenderes Mah., Ağaçlık Mah., Akçakışlı Köyü, Akçalı Köyü, Alıçlı Köyü, Arıkaya Köyü, Armutlu Köyü, Aşağıgüneşli Mah., Aşağıkıratlı Mah., Bahçeli Mah., Beşevler Mah., Beşkonak Köyü, Beybağı Köyü, Bölükkonak Köyü, Çamlıca Köyü, Çaybaşı Mah., Çaygeçit Köyü, Çayhan Köyü, Çayönü Kçyü, Çevrecik Köyü, Danagözü Köyü, Değirmendere Mah., Derince Köyü, Dövecik Köyü, Duygulu Köyü, Eskice Köyü, Geçitaltı Köyü, Geyikli Köyü, Güllüce Köyü, Gülpınar Mah., Gümüşörgü Köyü, Gündüzlü Köyü, Günyayla Köyü, Gürpınar Köyü, Hamam Mah., İnişli Köyü, İslambey Mah., Kale Mah., Kaletepe Köyü, Kamışlı Köyü, Karaoğlak Köyü, Karpuzlu Köyü, Karpuzlu Mah., Karşıyaka Köyü, Kavakdibi Köyü, Kavaklı Mah., Kayadibi Köyü, Kemalpaşa Mah., Koçaklar Köyü, Komando Mah., Konaklı Köyü, Köprübaşı Mah., Kumlupınar Köyü, Ortaca Köyü, Ortaçay Köyü, Oyuktaş Köyü, Örensu Köyü, Parmakkapı Köyü, Pınarbaşı Mah., Pınarhisar Köyü, Samanyolu Köyü, Selahaddinieyyübi Mah., Semdinağa Mah., Seyitler Köyü, Seyrantepe Köyü, Taşlıdere Köyü, Tepeüstü Mah., Tosunpınar Köyü, Turgutözal Mah., Tuzlagözü Köyü, Ulaşlı Köyü, Uzunçayır Köyü, Uzunyazı Köyü, Ünsaldı Köyü, Yamaçlı Mah., Yanıkkaya Köyü, Yankılı Köyü, Yapaklı Köyü, Yapraklı Mah., Yayalar Köyü, Yazılı Köyü, Yazpınar Köyü, Yedibölük Köyü, Yeni Mah., Yeniçağlar Köyü, Yenidoğan Köyü, Yeşiltepe Mah., Yıldızlı Köyü, Yolaltı Mah., Yolüstü Mah., Yukarıgüneşli Mah., Yukarıkıratlı Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kozluk adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kozluk Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kozluk posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kozluk seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kozluk Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kozluk posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kozluk posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kozluk posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kozluk adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kozluk adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kozluk adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kozluk nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kozluk da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kozluk Mahalleleri