Hasankeyf Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 72350

Posta Kodu Sorgulama

Hasankeyf Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 72350. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hasankeyf adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hasankeyf’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hasankeyf Posta Kodu 72350. Hasankeyf adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hasankeyf Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hasankeyf adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hasankeyf gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hasankeyf adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hasankeyf posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hasankeyf da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hasankeyf adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hasankeyf Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hasankeyf Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hasankeyf İlçesinde toplamda 20 tane mahalle bulunmaktadır. Hasankeyf Mahalleleri (Akalın Köyü, Aksu Köyü, Bahçelievler Mah., Bayırlı Köyü, Büyükdere Köyü, Çardaklı Köyü, Irmakköy Köyü, İncirli Köyü, Kale Mah., Karaköy Köyü, Kumluca Köyü, Öğütlü Köyü, Palamut Köyü, Saklı Köyü, Soğucak Köyü, Tepebaşı Köyü, Uzundere Köyü, Üçyol Köyü, Yakaköy Köyü, Yolüstü Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hasankeyf adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hasankeyf Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hasankeyf posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hasankeyf seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hasankeyf Posta Kodu 2023

Web sitemizde Hasankeyf posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hasankeyf posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hasankeyf posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hasankeyf adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hasankeyf adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hasankeyf adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hasankeyf nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hasankeyf da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hasankeyf Mahalleleri