Gercüş Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 72300

Posta Kodu Sorgulama

Gercüş Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 72300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gercüş adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gercüş’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gercüş Posta Kodu 72300. Gercüş adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gercüş Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gercüş adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gercüş gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gercüş adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gercüş posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gercüş da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gercüş adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gercüş Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gercüş Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gercüş İlçesinde toplamda 61 tane mahalle bulunmaktadır. Gercüş Mahalleleri (Akburç Köyü, Ardıç Köyü, Ardıçlı Köyü, Arıca Köyü, Aydınca Köyü, Aydınlı Köyü, Bağlarbaşı Mah., Bağlıca Köyü, Bağözü Köyü, Başarköy Köyü, Başova Köyü, Boğazköy Köyü, Cevizli Köyü, Çalışkan Köyü, Çiçekli Köyü, Çukurçeşme Mah., Çukuryurt Köyü, Dereiçi Köyü, Dereli Köyü, Doruk Köyü, Düzmeşe Köyü, Eymir Köyü, Geçit Köyü, Gökçe Köyü, Gökçepınar Köyü, Gönüllü Köyü, Gürbüz Köyü, Güzelöz Köyü, Hisar Köyü, Kantar Köyü, Karalan Köyü, Kayalar Köyü, Kesiksu Köyü, Kırkat Köyü, Kışlak Köyü, Koçak Köyü, Koyunlu Köyü, Kozlu Köyü, Kömürcü Köyü, Kutlu Köyü, Nurlu Köyü, Özler Köyü, Pınarbaşı Mah., Poyraz Köyü, Rüzgarlı Köyü, Sargın Köyü, Seki Köyü, Serinköy Köyü, Taşçı Köyü, Tepecik Köyü, Ulaş Köyü, Vergili Köyü, Yakıtlı Köyü, Yamanlar Köyü, Yassıca Köyü, Yayladüzü Köyü, Yemişli Köyü, Yenice Köyü, Yeşilyurt Mah., Yolağzı Köyü, Yüceköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gercüş adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gercüş Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gercüş posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gercüş seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gercüş Posta Kodu 2023

Web sitemizde Gercüş posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gercüş posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gercüş posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gercüş adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gercüş adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gercüş adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gercüş nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gercüş da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gercüş Mahalleleri