Beşiri Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 72200

Posta Kodu Sorgulama

Beşiri Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 72200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Beşiri adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Beşiri’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Beşiri Posta Kodu 72200. Beşiri adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Beşiri Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Beşiri adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Beşiri gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Beşiri adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Beşiri posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Beşiri da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Beşiri adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Beşiri Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Beşiri Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Beşiri İlçesinde toplamda 55 tane mahalle bulunmaktadır. Beşiri Mahalleleri (Alaca Köyü, Asmadere Köyü, Atbağı Köyü, Bahçeli Köyü, Başarı Köyü, Behremyoğun Mah., Beşpınar Köyü, Beyçayır Köyü, Bilek Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakılı Köyü, Çavuşbayırı Köyü, Çevrimova Köyü, Danalı Köyü, Dayılar Köyü, Değirmenüstü Köyü, Deveboynu Köyü, Doğankavak Köyü, Doğanpazarı Köyü, Durucak Köyü, Esence Köyü, Eskihamur Köyü, Güvercinlik Köyü, Ilıca Köyü, Işıkveren Köyü, İkiyaka Köy, İnpınar Köyü, Karaduman Mah, Kaşüstü Köy, Kayatepe Köyü, Kıyanç Mah., Kobin Mah., Kumçay Köyü, Kumgeçit Köyü, Kurukavak Köyü, Kuşçukuru Köyü, Kütüklü Köyü, Mehmetyatkın Mah., Milliegemenlik Mah., Otluca Köyü, Örmegöze Köyü, Samanlı Köyü, Turgut Özal Mah, Uğurca Köyü, Üçkuylar Köyü, Yakacık Köyü, Yalınca Köyü, Yalınkavak Köyü, Yarımtaş Köyü, Yazıhan Kyü, Yenipınar Köyü, Yeniyol Köyü, Yeşilioba Köyü, Yolkonak Köyü, Yontukyazı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Beşiri adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Beşiri Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Beşiri posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Beşiri seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Beşiri Posta Kodu 2023

Web sitemizde Beşiri posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Beşiri posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Beşiri posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Beşiri adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Beşiri adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Beşiri adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Beşiri nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Beşiri da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Beşiri Mahalleleri