Ulus Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 74410

Posta Kodu Sorgulama

Ulus Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 74410. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ulus adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ulus’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ulus Posta Kodu 74410. Ulus adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ulus Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ulus adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ulus gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ulus adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ulus posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ulus da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ulus adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ulus Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ulus Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ulus İlçesinde toplamda 82 tane mahalle bulunmaktadır. Ulus Mahalleleri (Abdipaşa Köyü, Abdurrahman Köyü, Ağaköy Köyü, Akörensöküler Köyü, Aktaş Köyü, Alıçlı Köyü, Alpı Köyü, Arpacık Köyü, Aşağıçamlı Köyü, Aşağıçerçi Köyü, Aşağıdere Köyü, Aşağıemirce Köyü, Aşağıköy Köyü, Bağdatlı Köyü, Bahçecik Köyü, Balıcak Köyü, Buğurlar Köyü, Ceyüpler Köyü, Çavuşköy Köyü, Çerde Köyü, Çubukbeli Köyü, Çubuklu Köyü, Derecik Mah., Dereli Köyü, Dibektaş Köyü, Dodurga Köyü, Doğanköy Köyü, Doruçaşahinci Köyü, Döngeller Köyü, Dörekler Köyü, Düzköy Köyü, Eldeş Köyü, Elmacık Köyü, Eseler Köyü, Gökpınar Köyü, Güneyören Köyü, Hasanören Köyü, Hisarköy Köyü, Hocaköy Köyü, Isırganlı Köyü, İbrahimderesi Köyü, İğneciler Köyü, İnceçam Köyü, Kadıköy Köyü, Kadıoğlu Mah., Kaldırım Mah., Kalecik Köyü, Karadiken Köyü, Karahasan Köyü, Karakışla Köyü, Kasımlar Mah., Kavaklıkaldırım Mah., Kayabaşı Köyü, Keçideresi Köyü, Kıyıklar Köyü, Kızıllar Köyü, Kirazcık Köyü, Kirsinler Köyü, Konak Köyü, Konuklu Köyü, Kozanlı Köyü, Köklü Köyü, Külü Köyü, Merkez Mah., Mezgeller Mah., Öncüler Köyü, Samat Mah., Sarıfasıl Köyü, Sarnıç Köyü, Saz Mah., Şirinler Köyü, Ulukaya Köyü, Uluköy Köyü, Ulupınar Mah., Üçsaray Köyü, Yeni Mah., Yenikışla Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilpazar Mah., Yılanlar Köyü, Yukarıdere Köyü, Zafer Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ulus adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ulus Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ulus posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ulus seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ulus Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ulus posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ulus posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ulus posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ulus adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ulus adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ulus adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ulus nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ulus da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ulus Mahalleleri