Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 74250

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 74250. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 74250. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 156 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (Ağdacı Köyü, Ahmetpaşa Köyü, Akağaç Köyü, Akbaba Köyü, Akbaş Köyü, Akçalı Köyü, Akçamescit Köyü, Akgöz Köyü, Akıncılar Köyü, Akmanlar Köyü, Akpınar Köyü, Aladağ Mah., Alibaş Köyü, Arıönü Köyü, Arıt Köyü, Aşağıdere Köyü, Avgölü Köyü, Aydınlar Köyü, Bakioğlu Köyü, Bakraçboz Köyü, Balat Köyü, Başoğlu Köyü, Bayıryüzü Köyü, Bedil Köyü, Beşköprü Köyü, Budakdüzü Köyü, Büyükkıran Köyü, Büyükkızılkum Köyü, Celilbeyoğlu Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakırdemirci Köyü, Çakırkadı Köyü, Çakırömerağa Köyü, Çamaltı Köyü, Çamlık Köyü, Çaybükü Köyü, Çaydüzü Mah., Çayır Köyü, Çeştepe Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çöpbey Köyü, Çukurbük Köyü, Dallıca Köyü, Darıören Köyü, Değirmenci Mah., Demirciahmetler Mah., Demirciler Mah., Derbent Köyü, Dırazlar Köyü, Doğaşı Köyü, Ebçiler Köyü, Ebçilerkadı Köyü, Ecikler Köyü, Ellibaş Köyü, Esbey Köyü, Esentepe Mah., Esenyurt Köyü, Eskiemirler Köyü, Eskihamidiye Köyü, Eyüpoğlu Köyü, Fırınlı Köyü, Gençali Köyü, Geriş Köyü, Gerişkatırcı Köyü, Gerişli Mah., Gökçekıran Köyü, Gölbucağı Mah., Gözpınar Köyü, Gürgenpınarı Köyü, Gürpınar Köyü, Güzelcehisar Köyü, Hacıhatipoğlu Köyü, Hacıosmanoğlu Köyü, Hanyeri Köyü, Hasanefendi Köyü, Hasankadı Köyü, Hasanlar Köyü, Hatipler Köyü, Hıdırlar Köyü, Hocaoğlu Köyü, Hürriyet Mah., İmamlar Köyü, Kabagöz Köyü, Kaman Köyü, Karacaoğlu Köyü, Karahüseyinli Köyü, Karainler Köyü, Karaköy Mah., Karaköyşeyhler Köyü, Karamazak Köyü, Karasu Köyü, Karayakup Köyü, Karşıyaka Köyü, Kasbaşı Köyü, Kayacılar Köyü, Kayadibi Köyü, Kayadibiçavuş Köyü, Kayadibikavlak Köyü, Kemerköprü Mah., Kırtepe Mah., Kışlaköy Köyü, Kızılelma Köyü, Kocareis Köyü, Köyortası Mah., Kumaçorak Köyü, Kurtköy Köyü, Kutlubeydemirci Köyü, Kutlubeytabaklar Köyü, Kutlubeyyazıcılar Köyü, Küçükkızılkum Köyü, Kümesler Köyü, Mamak Köyü, Mekeçler Köyü, Merkez Mah., Muratbey Köyü, Okçular Köyü, Okulak Mah., Orduyeri Mah., Orta Mah., Ören Köyü, Özbaşı Köyü, Saraylı Köyü, Serdar Köyü, Sipahiler Köyü, Siremirçavuş Köyü, Siremirtabaklar Köyü, Sofular Köyü, Söğütlü Köyü, Sülek Köyü, Sütlüce Köyü, Şabankadı Köyü, Şabankadı Mah., Şahin Köyü, Şahne Köyü, Şarköy Köyü, Şirinköy Köyü, Tabanözü Köyü, Tasmacı Köyü, Terkehaliller Köyü, Terkehatipler Köyü, Topluca Köyü, Tuna Mah., Tuzcular Köyü, Tüloğlu Mah., Uğurlar Köyü, Ulugeçitambarcı Köyü, Ulugeçitkadı Köyü, Uluköy Köyü, Ustaoğlu Köyü, Uzunöz Köyü, Yanaz Köyü, Yeğenli Köyü, Yenihamidiye Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilkaya Köyü, Yıldız Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri