Kurucaşile Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 74500

Posta Kodu Sorgulama

Kurucaşile Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 74500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kurucaşile adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kurucaşile’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kurucaşile Posta Kodu 74500. Kurucaşile adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kurucaşile Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kurucaşile adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kurucaşile gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kurucaşile adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kurucaşile posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kurucaşile da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kurucaşile adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kurucaşile Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kurucaşile Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kurucaşile İlçesinde toplamda 31 tane mahalle bulunmaktadır. Kurucaşile Mahalleleri (Alapınar Köyü, Aydoğmuş Köyü, Başköy Köyü, Curunlu Köyü, Çayaltı Köyü, Danişment Köyü, Demirci Köyü, Dizlermezeci Köyü, Elvanlar Köyü, Hacıköy Köyü, Hisarköy Köyü, İlyasgeçidi Köyü, Kaleköy Köyü, Kanatlı Köyü, Kapısuyu Köyü, Karaman Köyü, Kargacak Mah., Kavaklı Köyü, Kirlikmüslümhoca Köyü, Kömeç Köyü, Liman Mah., Meydan Köyü, Ovatekkeönü Köyü, Ömerler Köyü, Ömerler Mah., Sarıderesi Köyü, Şeyhler Köyü, Şile Mah., Uğurlu Köyü, Yeniköy Köyü, Ziyaretköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kurucaşile adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kurucaşile Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kurucaşile posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kurucaşile seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kurucaşile Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kurucaşile posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kurucaşile posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kurucaşile posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kurucaşile adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kurucaşile adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kurucaşile adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kurucaşile nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kurucaşile da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kurucaşile Mahalleleri