Amasra Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 74300

Posta Kodu Sorgulama

Amasra Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 74300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Amasra adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Amasra’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Amasra Posta Kodu 74300. Amasra adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Amasra Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Amasra adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Amasra gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Amasra adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Amasra posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Amasra da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Amasra adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Amasra Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Amasra Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Amasra İlçesinde toplamda 34 tane mahalle bulunmaktadır. Amasra Mahalleleri (Acarlar Köyü, Ahatlar Köyü, Akkonak Köyü, Aliobası Köyü, Bostanlar Köyü, Boztepe Mah., Cumayanı Köyü, Çakrazbüz Köyü, Çakrazova Köyü, Çakrazşeyhler Köyü, Çanakçılar Köyü, Esenler Köyü, Fatih Mah., Göçkün Köyü, Göçkündemirci Köyü, Gömü Köyü, Hatipler Köyü, İnciğez Köyü, İnpiri Köyü, Kalaycı Köyü, Kaleiçi Mah., Kaleşah Mah., Karakaçak Köyü, Kazpınarı Köyü, Kocaköy Köyü, Makaracı Köyü, Saraydüzü Köyü, Şenyurt Köyü, Şükürler Köyü, Tarlaağzı Köyü, Topallar Köyü, Topderesi Köyü, Yahyayazıcılar Köyü, Yukarısal Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Amasra adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Amasra Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Amasra posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Amasra seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Amasra Posta Kodu 2023

Web sitemizde Amasra posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Amasra posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Amasra posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Amasra adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Amasra adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Amasra adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Amasra nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Amasra da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Amasra Mahalleleri