Susurluk Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10600

Posta Kodu Sorgulama

Susurluk Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Susurluk adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Susurluk’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Susurluk Posta Kodu 10600. Susurluk adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Susurluk Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Susurluk adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Susurluk gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Susurluk adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Susurluk posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Susurluk da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Susurluk adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Susurluk Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Susurluk Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Susurluk İlçesinde toplamda 56 tane mahalle bulunmaktadır. Susurluk Mahalleleri (Alibey Köyü, Asmalıdere Köyü, Aziziye Köyü, Babaköy Köyü, Balıklıdere Köyü, Beyköy Köyü, Bozen Köyü, Burhaniye Mah., Buzağılık Köyü, Cumhuriyet Mah., Danaveli Köyü, Demirkapı Köyü, Dereköy Köyü, Dumanköy Köyü, Ekinlik Köyü, Eminpınarı Köyü, Esentepe Mah., Gökçeağaç Köyü, Gökçedere Köyü, Günaydın Köyü, Gürece Köyü, Hakimiyetimilliye Mah., Han Mah., Hürriyet Mah., Ilıcaboğazı Köyü, İclaliye Köyü, İnkılap Mah., Kalfaköy Köyü, Karaköy Köyü, Karşıyaka Mah., Kayalıdere Köyü, Kayıkçı Köyü, Kepekler Köyü, Kışla Mah., Kirazköy Köyü, Kocapınar Köyü, Kulat Köyü, Kurucaoluk Köyü, Muradiye Köyü, Odalıdam Köyü, Okçugöl Köyü, Orta Mah., Ömerköy Köyü, Paşaköy Köyü, Reşadiye Köyü, Söğütçayırı Köyü, Söve Köyü, Sultançayırı Köyü, Sultaniye Mah., Sülecik Köyü, Ümiteli Köyü, Yağcı Köyü, Yahyaköy Köyü, Yaylaçayırı Köyü, Yeni Mah., Yıldız Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Susurluk adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Susurluk Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Susurluk posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Susurluk seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Susurluk Posta Kodu 2024

Web sitemizde Susurluk posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Susurluk posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Susurluk posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Susurluk adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Susurluk adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Susurluk adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Susurluk nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Susurluk da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Susurluk Mahalleleri