Sındırgı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10330

Posta Kodu Sorgulama

Sındırgı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10330. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sındırgı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sındırgı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sındırgı Posta Kodu 10330. Sındırgı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sındırgı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sındırgı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sındırgı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sındırgı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sındırgı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sındırgı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sındırgı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sındırgı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sındırgı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sındırgı İlçesinde toplamda 74 tane mahalle bulunmaktadır. Sındırgı Mahalleleri (Akçakısrak Köyü, Aktaş Köyü, Alacaatlı Köyü, Alakır Köyü, Alan Mah., Alayaka Köyü, Armutlu Köyü, Arslandede Köyü, Bayırlı Köyü, Bayraklı Köyü, Bulak Köyü, Bükrecik Köyü, Camiicedit Mah., Camiikebir Mah., Çakıllı Köyü, Çaltılı Köyü, Çamalanı Köyü, Çavdaroğlu Mah., Çaygören Köyü, Çayırköy Köyü, Çelebiler Köyü, Çıkrıkçı Köyü, Çılbırcı Köyü, Çoturtepe Köyü, Danaçayır Köyü, Dedeler Köyü, Derecikören Köyü, Devletlibaba Köyü, Düğüncüler Köyü, Düvertepe Köyü, Eğridere Köyü, Eşmedere Köyü, Gözören Köyü, Halkapınar Köyü, Hisaralan Köyü, Ilıcalı Köyü, Işıklar Köyü, İbiller Köyü, İzzettin Köyü, Karaağaç Köyü, Karacalar Köyü, Karagür Köyü, Kepez Köyü, Kertil Köyü, Kınık Köyü, Kıranköy Köyü, Kızılgür Köyü, Kocabey Köyü, Kocakonak Mah., Kocasinan Köyü, Kozlu Köyü, Kurtuluş Mah., Küçükbükü Köyü, Küçükdağdere Köyü, Kürendere Köyü, Mandıra Köyü, Merkez Mah., Mumcu Köyü, Ormaniçi Köyü, Osmanlar Köyü, Pelitören Köyü, Pürsünler Köyü, Rızaiye Mah., Sinandede Köyü, Süller Köyü, Şahinkaya Köyü, Şapçı Köyü, Taşköy Köyü, Tepeköy Mah., Umurlar Köyü, Yaylacık Köyü, Yeni Mah., Yolcupınar Köyü, Yusufçamı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sındırgı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sındırgı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sındırgı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sındırgı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sındırgı Posta Kodu 2021

Web sitemizde Sındırgı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sındırgı posta kodu 2021 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sındırgı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sındırgı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sındırgı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sındırgı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sındırgı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sındırgı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sındırgı Mahalleleri