Savaştepe Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10580

Posta Kodu Sorgulama

Savaştepe Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10580. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Savaştepe adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Savaştepe’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Savaştepe Posta Kodu 10580. Savaştepe adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Savaştepe Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Savaştepe adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Savaştepe gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Savaştepe adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Savaştepe posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Savaştepe da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Savaştepe adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Savaştepe Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Savaştepe Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Savaştepe İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. Savaştepe Mahalleleri (Akpınar Köyü, Ardıçlı Köyü, Aşağıdanişment Köyü, Beyköy Köyü, Bozalan Köyü, Camiikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çaltılı Köyü, Çamurlu Köyü, Çavlı Köyü, Çiftlikdere Köyü, Çukurçayır Köyü, Deveören Köyü, Dikmeler Köyü, Esenköy Köyü, Eyerci Köyü, Fatih Mah., Güvem Köyü, Güvemküçüktarla Köyü, Hıdırbalı Köyü, Hürriyet Mah., İsadere Köyü, İstiklal Mah., Kalemköy Köyü, Karacalar Köyü, Karaçam Köyü, Karapınar Köyü, Karşıyaka Mah., Kocabıyıklar Köyü, Kocaören Köyü, Kongurca Köyü, Kovukyurt Köyü, Kurudere Köyü, Madenmezarı Köyü, Mecidiye Köyü, Minnetler Köyü, Pelitcik Köyü, Sarısüleymanlar Köyü, Sıtmapınar Köyü, Soğucak Köyü, Söğütçük Köyü, Söğütlügözler Köyü, Taşdibi Mah., Türdüler Köyü, Yazören Köyü, Yeşilhisar Köyü, Yeşilli Mah., Yolcupınarı Köyü, Yukarıdanişment Köyü, Yukarıkaraçam Köyü, Yunakdere Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Savaştepe adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Savaştepe Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Savaştepe posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Savaştepe seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Savaştepe Posta Kodu 2022

Web sitemizde Savaştepe posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Savaştepe posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Savaştepe posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Savaştepe adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Savaştepe adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Savaştepe adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Savaştepe nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Savaştepe da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Savaştepe Mahalleleri