Karesi Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10010

Posta Kodu Sorgulama

Karesi Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10010. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karesi adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karesi’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karesi Posta Kodu 10010. Karesi adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karesi Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karesi adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karesi gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karesi adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karesi posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karesi da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karesi adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karesi Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karesi Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karesi İlçesinde toplamda 68 tane mahalle bulunmaktadır. Karesi Mahalleleri (1.oruçgazi Mah., 1.sakarya Mah., 2.oruçgazi Mah., 2.sakarya Mah., Adnanmenderes Mah., Akıncılar Mah., Aktarma Mah., Alacabayır Mah., Alihikmetpaşa Mah., Anajetüstü, Armutalan Mah., Atatürk Mah., Aygören Mah., Bakacak Mah., Bakımokulu, Beyköy Mah., Boğazköy Mah., Büyükpınar Mah., Çanacık Mah., Çay Mah., Çaypınar Mah., Davutlar Mah., Deliklitaş Mah., Dumlupınar Mah., Düzoba Mah., Ege Mah., Eskikuyumcular Mah., Hacıismail Mah., Halkapınar Mah., Hisaralan Mah., Hisariçi Mah., İbirler Mah., Kabakdere Mah., Kalaycılar Mah., Karacaören Mah., Karakol Mah., Karaoğlan Mah., Karesi Mah., Kavaklı Mah., Kayabey Mah., Kırmızılar Mah., Kızpınar Mah., Kocaavşar Mah., Köteyli Mah., Kurtdere Mah., Kuvaimilliye Mah., Maltepe Mah., Mirzabey Mah., Naipli Mah., Ortaca Mah., Ovacık Mah., Paşaalanı Mah., Taşkesiği Mah., Toybelen Mah., Toygar Mah., Turplu Mah., Üçpınar Mah., Vicdaniye Mah., Yağcılar Mah., Yaylabayır Mah., Yaylacık Mah., Yeni Mah., Yeniiskender Mah., Yeniköy Mah., Yeroluk Mah., Yeşilova Mah., Yıldırım Mah., Ziyaretli Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karesi adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karesi Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karesi posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karesi seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karesi Posta Kodu 2024

Web sitemizde Karesi posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karesi posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karesi posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karesi adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karesi adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karesi adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karesi nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karesi da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karesi Mahalleleri