İvrindi Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10095

Posta Kodu Sorgulama

İvrindi Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10095. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İvrindi adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İvrindi’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İvrindi Posta Kodu 10095. İvrindi adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İvrindi Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İvrindi adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İvrindi gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İvrindi adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İvrindi posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İvrindi da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İvrindi adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İvrindi Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İvrindi Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İvrindi İlçesinde toplamda 75 tane mahalle bulunmaktadır. İvrindi Mahalleleri (7 Eylül Mah., Akçal Köyü, Akçalören Mah., Aşağı Mah., Aşağıoba Köyü, Ayaklı Köyü, Bedrettin Mah., Bozören Köyü, Büyükfındık Köyü, Büyükılıca Köyü, Çakmak Köyü, Çamlıca Mah., Çarkacı Köyü, Çatalan Köyü, Çelimler Köyü, Çınarlı Mah., Çiçekli Köyü, Çobanlar Köyü, Çukurlar Köyü, Çukuroba Köyü, Değirmenbaşı Köyü, Demirciler Köyü, Döşeme Köyü, Erdel Köyü, Ereklikömürcü Köyü, Fatih Mah., Gebeçınar Köyü, Geçmiş Köyü, Gökçeler Köyü, Gömeniç Köyü, Gözlüçayır Köyü, Gümeli Köyü, Hacıahmetler Köyü, Haydarköy Köyü, Hüseyinbeyobası Köyü, Ilıcakpınar Köyü, İkizce Köyü, Kaleoba Köyü, Karaçebiş Köyü, Kaşağıl Köyü, Kılcılar Köyü, Kınaköy Köyü, Kınık Köyü, Kıpıklar Köyü, Kışladere Köyü, Kiraz Mah., Kocaeli Köyü, Kocakıran Mah., Kocaoba Köyü, Köseağalar Mah., Kurtuluş Mah., Kuşdere Köyü, Küçükfındık Köyü, Küçükılıca Köyü, Küçükyenice Köyü, Mallıca Köyü, Okçular Köyü, Okçular Mah., Osmanköy Köyü, Osmanlar Köyü, Pelitören Köyü, Sakarya Mah., Sarıca Köyü, Sarıpınar Köyü, Sofular Köyü, Soğanbükü Köyü, Susuzyayla Köyü, Taşdibi Köyü, Topuzlan Köyü, Yağlılar Köyü, Yaren Köyü, Yeni Mah., Yeşilköy Köyü, Yukarı Mah., Yürekli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İvrindi adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İvrindi Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İvrindi posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İvrindi seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İvrindi Posta Kodu 2024

Web sitemizde İvrindi posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İvrindi posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İvrindi posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İvrindi adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İvrindi adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İvrindi adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İvrindi nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İvrindi da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İvrindi Mahalleleri