Gönen Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10680

Posta Kodu Sorgulama

Gönen Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10680. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gönen adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gönen’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gönen Posta Kodu 10680. Gönen adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gönen Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gönen adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gönen gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gönen adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gönen posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gönen da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gönen adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gönen Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gönen Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gönen İlçesinde toplamda 102 tane mahalle bulunmaktadır. Gönen Mahalleleri (100.yıl Mah., Akçaali Mah., Akçapınar Köyü, Alacaoluk Köyü, Alaşar Köyü, Alattin Köyü, Altay Mah., Armutlu Köyü, Asmalıdere Köyü, Atıcıoba Köyü, Ayvalıdere Köyü, Babayaka Köyü, Bakırlı Köyü, Balcıdede Köyü, Balcıköy Köyü, Bayramiç Köyü, Beyoluk Köyü, Bostancı Köyü, Buğdaylı Köyü, Büyüksoğuklar Köyü, Cambaz Köyü, Çakmak Köyü, Çalıoba Köyü, Çallıca Köyü, Çatak Köyü, Çığmış Köyü, Çınarlı Köyü, Çınarpınar Köyü, Çifteçeşmeler Köyü, Çiftlik Alan Köyü, Çobanhamidiye Köyü, Dereköy Köyü, Dışbudak Köyü, Dumanalanı Köyü, Ekşidere Köyü, Gaybular Köyü, Gebeçınar Köyü, Gelgeç Köyü, Geyikli Köyü, Gökçesu Köyü, Gündoğan Köyü, Gündoğdu Mah., Güneşli Köyü, Hacımenteş Köyü, Hacıvelioba Köyü, Hafızhüseyinbey Köyü, Hasanbey Köyü, Havutça Köyü, Hodul Köyü, Ilıcak Köyü, Ilıcaoba Köyü, İncirli Köyü, Kalburcu Köyü, Kalfaköy Köyü, Kaplan Oba Köyü, Karaağaçalanı Köyü, Karalarçiftliği Köyü, Karasukabaklar Köyü, Karşıyaka Mah., Kavakalanı Köyü, Kavakoba Köyü, Keçeler Köyü, Kınalar Köyü, Killik Köyü, Kocapınar Köyü, Koçbayır Köyü, Korudeğirmen Köyü, Körpeağaç Köyü, Köteyli Köyü, Kumköy Köyü, Kurtuluş Mah, Küçüksoğuklar Köyü, Küpçıktı Köyü, Malkoç Mah., Muratlar Köyü, Orta Mah., Ortaoba Köyü, Osmanpazar Köyü, Ömerler Köyü, Paşaçiftlik Köyü, Pehlivanhoca Köyü, Plevne Mah., Reşadiye Mah., Rüstem Mah., Saraçlar Köyü, Sebepli Köyü, Söğütköy Köyü, Suçıktı Köyü, Şaroluk Köyü, Şumnu Mah., Tahtalı Köyü, Taştepe Köyü, Tırnova Mah., Turuplu Köyü, Tuzakçı Köyü, Tütüncü Köyü, Ulukır Köyü, Üçpınar Köyü, Üzümlü Köyü, Yeni Mah., Yeniakçapınar Köyü, Yörükkeçidere Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gönen adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gönen Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gönen posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gönen seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gönen Posta Kodu 2023

Web sitemizde Gönen posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gönen posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gönen posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gönen adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gönen adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gönen adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gönen nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gönen da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gönen Mahalleleri