Erdek Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10500

Posta Kodu Sorgulama

Erdek Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Erdek adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Erdek’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Erdek Posta Kodu 10500. Erdek adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Erdek Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Erdek adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Erdek gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Erdek adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Erdek posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Erdek da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Erdek adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Erdek Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Erdek Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Erdek İlçesinde toplamda 31 tane mahalle bulunmaktadır. Erdek Mahalleleri (Alaattin Mah., Atatürk Mah., Balıklı Köyü, Balıklı Mah., Ballıpınar Köyü, Belkıs Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakılköy Köyü, Çayağzı Köyü, Çeltikçi Köyü, Doğanlar Köyü, Halitpaşa Mah., Hamamlı Köyü, Harmanlı Köyü, Harmanlı Mah., İlhanköy Köyü, Kestanelik Köyü, Liman Mah., Narlı Köyü, Ormanlı Köyü, Paşalimanı Köyü, Poyrazlı Köyü, Poyrazlı Mah., Sahil Mah., Tatlısu Köyü, Turan Köyü, Tuzla Köyü, Tuzla Mah., Yalı Mah., Yukarıyapıcı Köyü, Zeytinli Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Erdek adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Erdek Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Erdek posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Erdek seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Erdek Posta Kodu 2024

Web sitemizde Erdek posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Erdek posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Erdek posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Erdek adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Erdek adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Erdek adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Erdek nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Erdek da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Erdek Mahalleleri