Edremit Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10395

Posta Kodu Sorgulama

Edremit Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10395. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Edremit adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Edremit’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Edremit Posta Kodu 10395. Edremit adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Edremit Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Edremit adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Edremit gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Edremit adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Edremit posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Edremit da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Edremit adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Edremit Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Edremit Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Edremit İlçesinde toplamda 49 tane mahalle bulunmaktadır. Edremit Mahalleleri (Altınkum Mah., Arıtaşı Köyü, Avcılar Köyü, Beyoba Köyü, Bostancı Köyü, Camivasat Mah., Cennetayağı Mah., Cumhuriyet Mah., Çam Mah., Çamcı Köyü, Çamlıbel Köyü, Çay Mah., Çıkrıkçı Köyü, Dalyan Mah., Darsofa Mah., Dereli Köyü, Doyuran Köyü, Eroğlan Mah., Fatih Mah., Gazicelal Mah., Gaziilyas Mah., Hacıaslanlar Köyü, Hacıtuğrul Mah., Hamidiye Mah., Hekimzade Mah., Iskele Mah., İbrahimce Mah., İkizçay Mah., İskele Mah., Kapıcıbaşı Mah., Kavlaklar Köyü, Kızılkeçili Köyü, Küçükcami Mah., Küçüksu Mah., Mehmetalanı Köyü, Merkez Mah., Narlı Köyü, Ortaoba Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sarıkız Mah., Soğanyemez Mah., Şahinderesi Mah., Tahtakuşlar Köyü, Turhanbey Mah., Tuzcumurat Mah., Yaşyer Köyü, Yaylaönü Köyü, Yeni Mah., Yolören Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Edremit adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Edremit Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Edremit posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Edremit seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Edremit Posta Kodu 2024

Web sitemizde Edremit posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Edremit posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Edremit posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Edremit adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Edremit adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Edremit adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Edremit nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Edremit da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Edremit Mahalleleri