Dursunbey Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10800

Posta Kodu Sorgulama

Dursunbey Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Dursunbey adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Dursunbey’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Dursunbey Posta Kodu 10800. Dursunbey adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Dursunbey Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Dursunbey adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Dursunbey gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Dursunbey adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Dursunbey posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Dursunbey da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Dursunbey adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Dursunbey Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Dursunbey Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Dursunbey İlçesinde toplamda 107 tane mahalle bulunmaktadır. Dursunbey Mahalleleri (Adaören Köyü, Akbaşlar Köyü, Akçagüney Köyü, Akyayla Köyü, Alaçam Köyü, Alagüney Köyü, Arıklar Köyü, Aşağımusalar Köyü, Aşağıyağcılar Köyü, Aziziye Köyü, Bayıryüzügüney Köyü, Beyce Köyü, Beyel Köyü, Boyalıca Köyü, Bozyokuş Mah., Büyükakçaalan Köyü, Cebeci Mah., Çakırca Köyü, Çakmak Mah., Çaltıcak Köyü, Çamharman Köyü, Çamköy Köyü, Çanakçı Köyü, Çatalçam Köyü, Çelikler Köyü, Çınarköy Köyü, Çiftçi Mah., Değirmenciler Köyü, Delice Köyü, Demirciler Köyü, Dereköy Köyü, Doğancılar Köyü, Durabeyler Köyü, Emeksiz Köyü, Ericek Köyü, Ferah Mah., Gazellidere Köyü, Göbül Köyü, Gökçedağ Köyü, Gökçepınar Köyü, Gölcük Köyü, Güğü Köyü, Gürleyen Köyü, Hacıahmetpınarı Köyü, Hacılar Köyü, Hacıömerler Köyü, Hamzacık Köyü, Hasanlar Köyü, Hindikler Köyü, Hondular Köyü, Hopanlar Köyü, Işıklar Köyü, İrfaniye Köyü, İsmailler Köyü, İstasyon Mah., Karagöz Köyü, Karakaya Köyü, Karamanlar Köyü, Karapınar Köyü, Kardeşler Köyü, Karyağmaz Köyü, Kavacık Köyü, Kavakköy Köyü, Kazimiye Köyü, Kızılcadere Köyü, Kızılöz Köyü, Kireç Köyü, Kumlu Köyü, Kurtlar Köyü, Kuzköy Köyü, Mahmudiye Köyü, Mahmutça Köyü, Meydançayırı Köyü, Mıcırlar Köyü, Mollaoğlu Mah., Naipler Köyü, Odaköy Köyü, Osmaniye Köyü, Örenköy Köyü, Poyracık Köyü, Ramazanlar Köyü, Resüller Köyü, Reşadiye Köyü, Saçayak Köyü, Sağırlar Köyü, Sakızköy Köyü, Sarısipahiler Köyü, Sarnıçköy Köyü, Sebiller Köyü, Selimağa Köyü, Sinderler Köyü, Süleler Köyü, Şabanlar Köyü, Şenköy Köyü, Tafak Köyü, Taşkesiği Köyü, Tepeköy Köyü, Tezlik Köyü, Turnacık Köyü, Umurlar Köyü, Üçeylül Mah., Vakıf Mah., Veliler Köyü, Yassıören Köyü, Yukarımusalar Köyü, Yukarıyağcılar Köyü, Yunuslar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Dursunbey adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dursunbey Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dursunbey posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Dursunbey seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Dursunbey Posta Kodu 2024

Web sitemizde Dursunbey posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Dursunbey posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Dursunbey posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Dursunbey adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Dursunbey adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Dursunbey adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Dursunbey nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Dursunbey da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Dursunbey Mahalleleri