Burhaniye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10700

Posta Kodu Sorgulama

Burhaniye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Burhaniye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Burhaniye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Burhaniye Posta Kodu 10700. Burhaniye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Burhaniye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Burhaniye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Burhaniye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Burhaniye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Burhaniye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Burhaniye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Burhaniye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Burhaniye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Burhaniye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Burhaniye İlçesinde toplamda 37 tane mahalle bulunmaktadır. Burhaniye Mahalleleri (Ağacık Köyü, Avunduk Köyü, Bahadınlı Köyü, Bahçelievler Mah., Börezli Köyü, Cumhuriyet Mah., Çallı Köyü, Çamlıca Mah., Çamtepe Köyü, Çoruk Köyü, Dutluca Köyü, Geriş Mah., Hacıahmet Mah., Hacıbozlar Köyü, Hisarköy Köyü, Hürriyet Mah., Karadere Köyü, Kırtık Köyü, Kızıklı Köyü, Kocacami Mah., Kurucaoluk Köyü, Kuyucak Köyü, Kuyumcu Köyü, Mahkeme Mah., Memiş Mah., Öğretmenler Mah., Ören Mah., Sarılar Köyü, Sübeylidere Köyü, Şahinler Köyü, Şarköy Köyü, Tahtacı Köyü, Taylıeli Köyü, Yabancılar Köyü, Yaylacık Köyü, Yunus Mah., Yunuslar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Burhaniye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Burhaniye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Burhaniye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Burhaniye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Burhaniye Posta Kodu 2024

Web sitemizde Burhaniye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Burhaniye posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Burhaniye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Burhaniye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Burhaniye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Burhaniye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Burhaniye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Burhaniye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Burhaniye Mahalleleri