Bigadiç Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10440

Posta Kodu Sorgulama

Bigadiç Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10440. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bigadiç adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bigadiç’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bigadiç Posta Kodu 10440. Bigadiç adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bigadiç Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bigadiç adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bigadiç gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bigadiç adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bigadiç posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bigadiç da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bigadiç adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bigadiç Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bigadiç Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bigadiç İlçesinde toplamda 82 tane mahalle bulunmaktadır. Bigadiç Mahalleleri (4 Eylül Mah., Abacı Mah., Adalı Köyü, Akyar Köyü, Alan Köyü, Altınlar Köyü, Aşağıçamlı Köyü, Aşağıgöcek Köyü, Babaköy Köyü, Bademli Köyü, Balatlı Köyü, Başçeşme Köyü, Beğendikler Köyü, Bekirler Köyü, Bozbük Köyü, Camii Mah., Cumhuriyet Mah., Çağışköyü, Çaldere Köyü, Çamköy Köyü, Çavuş Mah., Çayüstü Köyü, Çeribaşı Köyü, Çıtak Köyü, Çömlekçi Köyü, Davutça Köyü, Davutlar Köyü, Dedeçınar Köyü, Değirmenli Köyü, Dikkonak Köyü, Doğançam Köyü, Durasılar Köyü, Dündarcık Köyü, Elyapan Köyü, Emek Mah., Emirler Köyü, Esenli Köyü, Fethibey Mah., Güvemçetmi Köyü, Hacıömerderesi Köyü, Hamidiye Köyü, Hisarköy Köyü, Hürriyet Mah., Işıklar Köyü, İğciler Köyü, İlyaslar Köyü, Kadıköy Köyü, Kalafat Köyü, Karabahçe Köyü, Karesi Mah., Kargın Köyü, Kayalıdere Köyü, Kayırlar Köyü, Kırca Köyü, Kızılçukur Köyü, Kozpınar Köyü, Köseler Köyü, Kuyu Mah., Küçükyeni Köyü, Kürsü Köyü, Mecidiye Köyü, Meyvalı Köyü, Okçular Köyü, Okçularyeri Köyü, Orta Mah., Osmanca Mah., Özgören Köyü, Panayır Köyü, Salmanlı Köyü, Servi Mah., Topalak Köyü, Tozağan Köyü, Turfullar Köyü, Yağcıbedir Köyü, Yağcılar Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşildere Köyü, Yolbaşı Köyü, Yukarıçamlı Köyü, Yukarıgöcek Köyü, Yürücekler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bigadiç adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bigadiç Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bigadiç posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bigadiç seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bigadiç Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bigadiç posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bigadiç posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bigadiç posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bigadiç adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bigadiç adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bigadiç adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bigadiç nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bigadiç da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bigadiç Mahalleleri