Altıeylül Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 10100

Posta Kodu Sorgulama

Altıeylül Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 10100. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Altıeylül adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Altıeylül’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Altıeylül Posta Kodu 10100. Altıeylül adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Altıeylül Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Altıeylül adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Altıeylül gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Altıeylül adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Altıeylül posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Altıeylül da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Altıeylül adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Altıeylül Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Altıeylül Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Altıeylül İlçesinde toplamda 92 tane mahalle bulunmaktadır. Altıeylül Mahalleleri (1.gündoğan Mah., 2.gündoğan Mah., Akarsu Mah., Akçakaya Mah., Akçaköy Mah., Aliağa Mah., Altıeylül Mah., Aslıhan Mah., Aslıhantepecik Mah., Ataköy Mah., Atköy Mah., Aynaoğlu Mah., Ayşebacı Mah., Ayvacık Mah., Ayvatlar Mah., Bağalan Mah., Bahçedere Mah., Bahçelievler Mah., Balıklı Mah., Bayat Mah., Beşpınar Mah., Bigatepe Mah., Bozen Mah., Büyükbostancı Mah., Cinge Mah., Çamköy Mah., Çandır Mah., Çayırhisar Mah., Çınarlıdere Mah., Çiçekpınarı Mah., Çiftçidere Mah., Çiftlik Mah., Çukurhüseyin Mah., Dallımandıra Mah., Dedeburnu Mah., Dereçiftlik Mah., Dereköy Mah., Dışbudak Mah., Dinkçiler Mah., Ertuğrul Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Gökçeören Mah., Gökköy Mah., Gümüşçeşme Mah., Hacıilbey Mah., Halalca Mah., Hasanbasriçantay Mah., İnkaya Mah., Kabaklı Mah., Karabeyler Mah., Karakavak Mah., Karakaya Mah., Karamanköy Mah., Karamanlar Mah., Kasaplar Mah., Kılcılar Mah., Kirazköy Mah., Kirazpınar Mah., Konakpınar Mah., Kozderegüvem Mah., Kozören Mah., Köseler Mah., Köylüköy Mah., Kuşkaya Mah., Kutludüğün Mah., Kuyualan Mah., Küçükbostancı Mah., Küpeler Mah., Kürse Mah., Macarlar Mah., Meryemdere Mah., Orhanlı Mah., Ortamandıra Mah., Ovabayındır Mah., Ovaköy Mah., Pamukçu Mah., Paşaköy Mah., Plevne Mah., Sarıalan Mah., Selimiye Mah., Sıvatpınar Mah., Sütlüce Mah., Taşköy Mah., Taşpınar Mah., Tayyipler Mah., Turnalar Mah., Türkali Mah., Yakupköy Mah., Yenice Mah., Yeşiller Mah., Yeşilyurt Mah., Yıldız Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Altıeylül adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Altıeylül Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Altıeylül posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Altıeylül seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Altıeylül Posta Kodu 2023

Web sitemizde Altıeylül posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Altıeylül posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Altıeylül posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Altıeylül adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Altıeylül adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Altıeylül adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Altıeylül nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Altıeylül da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Altıeylül Mahalleleri