Nazilli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 9900

Posta Kodu Sorgulama

Nazilli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 9900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Nazilli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Nazilli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Nazilli Posta Kodu 9900. Nazilli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Nazilli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Nazilli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Nazilli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Nazilli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Nazilli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Nazilli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Nazilli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Nazilli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Nazilli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Nazilli İlçesinde toplamda 88 tane mahalle bulunmaktadır. Nazilli Mahalleleri (Aksu Köyü, Altıntaş Mah., Apaklar Köyü, Arslanlı Köyü, Arslanlıcumhuriyet Mah., Arslanlıhürriyet Mah., Arslanlızafer Mah., Aşağıörencik Köyü, Aşağıyakacık Köyü, Atatürk Mah., Aydoğdu Mah., Bağcıllı Köyü, Bayındır Köyü, Beğerli Köyü, Bekirler Köyü, Bereketli Köyü, Bozyurt Mah, Cumhuriyet Mah., Çapahasan Mah., Çatak Köyü, Çaylı Köyü, Çobanlar Köyü, Dallıca Mah, Demirciler Köyü, Dereağzı Köyü, Derebaşı Köyü, Dualar Köyü, Dumlupınar Mah., Durasıllı Mah, Esenköy Köyü, Esentepe Köyü, Eycelli Köyü, Fatih Mah., Gedik Köyü, Gedikaltı Köyü, Hamidiye Köyü, Hamzalı Köyü, Hasköy Köyü, Haydarlı Köyü, Işıklar Köyü, İsabeyli Köyü, İsabeylicumhuriyet Mah., İsabeyliistasyon Mah., İsabeyliistiklal Mah., İsabeylikurtuluş Mah., İsabeyliyeşildere Mah., İstiklal Mah., Kahvederesi Köyü, Karaçay Mah., Karahallı Köyü, Kardeşköy Köyü, Kaşıkçılar Köyü, Kavacık Köyü, Kestel Köyü, Ketendere Köyü, Ketenova Köyü, Kırcaklı Köyü, Kızıldere Köyü, Kocakesik Köyü, Kozdere Köyü, Kurtuluş Mah., Kuşçular Köyü, Mescitli Köyü, Nazilli Osb, Ocaklı Mah, Ovacık Köyü, Pınarbaşı Mah., Profösörmuammeraksoy Mah., Rahmanlar Köyü, Sailer Köyü, Semailli Köyü, Sevindikli Mah, Sümer Mah., Şimşelli Köyü, Şirinevler Mah., Toygar Köyü, Turan Mah., Uzunçam Köyü, Yalınkuyu Köyü, Yazırlı Köyü, Yellice Köyü, Yeni Mah., Yenisanayii Mah., Yeşil Mah., Yeşilyurt Mah., Yıldıztepe Mah., Yukarıörencik Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Nazilli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nazilli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nazilli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Nazilli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Nazilli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Nazilli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Nazilli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Nazilli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Nazilli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Nazilli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Nazilli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Nazilli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Nazilli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Nazilli Mahalleleri