Kuyucak Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 9930

Posta Kodu Sorgulama

Kuyucak Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 9930. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kuyucak adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kuyucak’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kuyucak Posta Kodu 9930. Kuyucak adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kuyucak Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kuyucak adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kuyucak gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kuyucak adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kuyucak posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kuyucak da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kuyucak adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kuyucak Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kuyucak Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kuyucak İlçesinde toplamda 40 tane mahalle bulunmaktadır. Kuyucak Mahalleleri (Aksaz Köyü, Atatürk Mah., Aydınoğlu Mah., Azizabat Köyü, Belenova Köyü, Beşeylül Köyü, Beşeylül Mah., Cumhuriyet Mah., Çamdibi Köyü, Çobanisa Köyü, Değirmendere Mah., Dereköy Köyü, Dörteylül Mah., Esentepe Mah., Fatih Mah., Fethiye Mah., Gencelli Köyü, Gencellidere Köyü, İğdecik Köyü, Karapınar Köyü, Kayran Köyü, Kemer Mah., Kurtuluş Mah., Kurtuluş Mh, Menderes Mah., Musakolu Köyü, Mustafapaşa Mah., Ovacık Köyü, Ören Köyü, Pamucak Köyü, Sarıcaova Köyü, Taşoluk Köyü, Yakuppaşa Mah., Yaylalı Köyü, Yeni Mah., Yeşildere Köyü, Yöre Köyü, Yukarıyakacık Köyü, Zafer Mah., Zekibey Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kuyucak adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuyucak Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuyucak posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kuyucak seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kuyucak Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kuyucak posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kuyucak posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kuyucak posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kuyucak adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kuyucak adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kuyucak adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kuyucak nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kuyucak da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kuyucak Mahalleleri