Kuşadası Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 9400

Posta Kodu Sorgulama

Kuşadası Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 9400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kuşadası adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kuşadası’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kuşadası Posta Kodu 9400. Kuşadası adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kuşadası Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kuşadası adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kuşadası gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kuşadası adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kuşadası posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kuşadası da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kuşadası adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kuşadası Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kuşadası Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kuşadası İlçesinde toplamda 26 tane mahalle bulunmaktadır. Kuşadası Mahalleleri (Alacamescit Mah, Atatürk Mah., Bayraklıdede Mah, Caferli Köyü, Camiatik Mah., Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çınarköy Köyü, Dağ Mah., Değirmendere Mah., Ege Mah., Hacıfeyzullah Mah., İkiçeşmelik Mah., İslamşanlı Mah., Kadıkalesi Mah., Kadınlardenizi Mah., Karaova Mah, Kirazlı Köyü, Osmaniye Mah., Soğucak Köyü, Türkmen Mah., Türkşanlı Mah., Yavansu Mah., Yaylaköy Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kuşadası adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuşadası Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuşadası posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kuşadası seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kuşadası Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kuşadası posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kuşadası posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kuşadası posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kuşadası adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kuşadası adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kuşadası adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kuşadası nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kuşadası da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kuşadası Mahalleleri