Karacasu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 9370

Posta Kodu Sorgulama

Karacasu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 9370. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karacasu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karacasu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karacasu Posta Kodu 9370. Karacasu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karacasu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karacasu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karacasu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karacasu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karacasu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karacasu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karacasu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karacasu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karacasu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karacasu İlçesinde toplamda 42 tane mahalle bulunmaktadır. Karacasu Mahalleleri (Alemler Köyü, Aşağıgörle Köyü, Ataköy Köyü, Bahçeköy Köyü, Bereketli Mah., Bingeç Köyü, Büyükdağlı Mah., Cabi Mah., Cumhuriyet Mah., Çamarası Köyü, Çamköy Köyü, Dedeler Köyü, Dereköy Köyü, Dikmen Köyü, Dörtyol Mah., Esençay Köyü, Fatih Mah., Gürle Köyü, Güzelbeyli Köyü, Güzelköy Köyü, Hacıhıdırlar Köyü, Hürriyet Mah., Işıklar Köyü, İstiklal Mah., Karabağlar Köyü, Karacaören Köyü, Küçükdağlı Mah., Mecidiye Mah., Nargedik Köyü, Palamutçuk Köyü, Tekeliler Köyü, Tepecik Köyü, Yaykın Köyü, Yaylalı Mah., Yazır Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıldız Mah., Yolaltı Köyü, Yolüstü Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karacasu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karacasu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karacasu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karacasu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karacasu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Karacasu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karacasu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karacasu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karacasu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karacasu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karacasu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karacasu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karacasu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karacasu Mahalleleri