Germencik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 9330

Posta Kodu Sorgulama

Germencik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 9330. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Germencik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Germencik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Germencik Posta Kodu 9330. Germencik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Germencik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Germencik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Germencik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Germencik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Germencik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Germencik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Germencik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Germencik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Germencik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Germencik İlçesinde toplamda 35 tane mahalle bulunmaktadır. Germencik Mahalleleri (Abdurrahmanlar Köyü, Alangüllü Köyü, Balatçık Köyü, Bozköy Köyü, Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çamköy Köyü, Çarıklar Köyü, Dağkaraağaç Köyü, Dağyeni Köyü, Dampınar Köyü, Dereköy Köyü, Gümüşköy Köyü, Gümüşyeniköy Köyü, Habibler Köyü, İstasyon Mah., Karaağaçlı Köyü, Kızılcagedik Köyü, Kızılcapınar Köyü, Kurtuluş Mah., Mesudiye Mah., Meşeli Köyü, Moralı Köyü, Naipli Köyü, Naipli Mah., Neşetiye Köyü, Park Mah., Pazarkuran Mah., Reisköy Köyü, Tekin Köyü, Turanlar Köyü, Uzunkum Köyü, Üzümlü Köyü, Yedieylül Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Germencik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Germencik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Germencik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Germencik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Germencik Posta Kodu 2023

Web sitemizde Germencik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Germencik posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Germencik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Germencik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Germencik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Germencik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Germencik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Germencik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Germencik Mahalleleri