Efeler Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 9020

Posta Kodu Sorgulama

Efeler Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 9020. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Efeler adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Efeler’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Efeler Posta Kodu 9020. Efeler adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Efeler Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Efeler adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Efeler gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Efeler adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Efeler posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Efeler da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Efeler adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Efeler Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Efeler Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Efeler İlçesinde toplamda 79 tane mahalle bulunmaktadır. Efeler Mahalleleri (Adnanmenderes Mah., Alanlı Mah., Alatepe Mah., Anbarcık Mah., Armutlu Mah., Aşağıkayacık Mah., Ata Mah., Ata Osb, Bademli Mah., Balıkköy Mah., Baltaköy Mah., Böcek Mah., Cuma Mah., Çayyüzü Mah., Çiftlikköy Mah., Dalama Mah., Dereköy Mah., Doğan Mah., Efeler Mah., Eğrikavak Mah., Emirdoğan Mah., Fatih Mah., Girne Mah., Gödrenli Mah., Gölcük Mah., Gölhisar Mah., Gözpınar Mah., Güzelhisar Mah., Horozköy Mah., Ilıcabaşı Mah., Işıklı Mah., İlyasdere Mah., İmamköy Mah., İstiklal Mah., Kadıköy Mah., Kalfaköy Mah., Karahayıt Mah., Karaköy Mah., Kardeşköy Mah., Kemer Mah., Kenger Mah., Kırıklar Mah., Kızılcaköy Mah., Kocagür Mah., Konuklu Mah., Kozalaklı Mah., Köprülü Mah., Kuloğullar Mah., Kurtuluş Mah., Kuyucular Mah., Kuyulu Mah., Mesudiye Mah., Mesutlu Mah., Meşrutiyet Mah., Mimarsinan Mah., Musluca Mah., Orta Mah., Ortaköy Mah., Osmanyozgatlı Mah., Ovaeymir Mah., Pınardere Mah., Ramazanpaşa Mah., Savrandere Mah., Serçeköy Mah., Sıralılar Mah., Şahnalı Mah., Şevketiye Mah., Tepecik Mah., Tepeköy Mah., Terziler Mah., Umurlu Mah., Yağcılar Mah., Yedieylül Mah., Yeniköy Mah., Yılmazköy Mah., Yukarıkayacık Mah., Zafer Mah., Zeybek Mah., Zeytinköy Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Efeler adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Efeler Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Efeler posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Efeler seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Efeler Posta Kodu 2024

Web sitemizde Efeler posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Efeler posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Efeler posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Efeler adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Efeler adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Efeler adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Efeler nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Efeler da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Efeler Mahalleleri