Çine Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 9500

Posta Kodu Sorgulama

Çine Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 9500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çine adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çine’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çine Posta Kodu 9500. Çine adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çine Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çine adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çine gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çine adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çine posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çine da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çine adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çine Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çine Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çine İlçesinde toplamda 72 tane mahalle bulunmaktadır. Çine Mahalleleri (Akdam Köyü, Alabayır Köyü, Altınova Köyü, Baglarbaşı Köyü, Bahcearası Köyü, Bedırler Köyü, Bekarlar Mah., Bereket Köyü, Bölüntü Köyü, Bucakköy Köyü, Camızagılı Köyü, Cumalı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çaltı Köyü, Çatak Köyü, Çögürlük Köyü, Çömlekçi Mah., Dereli Köyü, Doğanyurt Köyü, Dorumlar Köyü, Dutluoluk Köyü, Elderesi Köyü, Esentepe Köyü, Eskiçine Köyü, Gökyaka Köyü, Hacımemişler Mah., Hacıpaşalar Köyü, Hallaçlar Köyü, Hamidabat Mah., Hasanlar Köyü, İbrahim Kavagı Köyü, Kabalar Köyü, Kabataş Köyü, Kadılar Köyü, Karahayıt Köyü, Karanfiller Köyü, Kargı Köyü, Kasar Köyü, Kavşit Köyü, Kırkışık Köyü, Kırksakallar Köyü, Kirazderesi Köyü, Kuruköy Köyü, Mutaflar Köyü, Orta Mah., Ovacık Köyü, Özeren Köyü, Saglık Köyü, Sağlık Köyü, Saraçlar Köyü, Sarıköy Köyü, Sarıoğlu Mah., Sarnıç Köyü, Seferler Köyü, Sogukoluk Köyü, Soğancılar Mah., Sögütçük Köyü, Söğütçük Köyü, Subaşı Köyü, Şevketiye Mah., Taşoluk Köyü, Tatarmemişler Köyü, Topcam Köyü, Umur Köyü, Umurköy Köyü, Ünlüce Köyü, Yagcılar Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yolboyu Köyü, Yörükler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çine adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çine Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çine posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çine seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çine Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çine posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çine posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çine posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çine adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çine adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çine adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çine nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çine da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çine Mahalleleri