Yusufeli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 8800

Posta Kodu Sorgulama

Yusufeli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 8800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yusufeli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yusufeli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yusufeli Posta Kodu 8800. Yusufeli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yusufeli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yusufeli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yusufeli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yusufeli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yusufeli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yusufeli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yusufeli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yusufeli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yusufeli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yusufeli İlçesinde toplamda 67 tane mahalle bulunmaktadır. Yusufeli Mahalleleri (Alanbaşı Köyü, Altıparmak Köyü, Arpacık Köyü, Avcılar Köyü, Bademkaya Köyü, Bahçeli(kisparot) Köyü, Bakırtepe Köyü, Balalan Köyü, Balcılı Köyü, Bıçakçılar Köyü, Bostancı Köyü, Boyalı Köyü, Cevizlik Köyü, Çağlayan Köyü, Çamlıca Köyü, Çeltikdüzü Köyü, Çevreli Köyü, Çıralı Köyü, Dağeteği Köyü, Darıca Köyü, Demirdöven Köyü, Demirkent Köyü, Demirköy Köyü, Dereiçi Köyü, Dokumacılar Köyü, Erdemler Mah., Erenköy Köyü, Esendal Köyü, Esenyaka Köyü, Evren Mah., Gümüşözü Köyü, Günyayla Köyü, Hasanağa Mah., Havuzlu Köyü, Irmakyanı Köyü, İnanlı Köyü, İşhan Köyü, Kazımkarabekir Mah., Kılıçkaya Köyü, Kınalıçam Köyü, Kirazalan Köyü, Kömürlü Köyü, Köprügören Köyü, Küplüce Köyü, Morkaya Köyü, Mutlugün Köyü, Narlık Köyü, Ormandibi Köyü, Öğdem Köyü, Özgüven Köyü, Pamukçular Köyü, Sebzeciler Köyü, Serinsu Köyü, Sütlüce Köyü, Tarakçılar Köyü, Taşkıran Köyü, Tekkale Köyü, Yağcılar Köyü, Yamaçüstü Köyü, Yarbaşı Köyü, Yaylalar Köyü, Yeniköy Köyü, Yokuşlu Köyü, Yusufeli Mah., Yüksekoba Köyü, Yüncüler Köyü, Zeytincik Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yusufeli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yusufeli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yusufeli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yusufeli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yusufeli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yusufeli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yusufeli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yusufeli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yusufeli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yusufeli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yusufeli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yusufeli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yusufeli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yusufeli Mahalleleri