Şavşat Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 8700

Posta Kodu Sorgulama

Şavşat Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 8700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şavşat adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şavşat’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şavşat Posta Kodu 8700. Şavşat adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şavşat Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şavşat adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şavşat gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şavşat adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şavşat posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şavşat da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şavşat adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şavşat Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şavşat Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şavşat İlçesinde toplamda 66 tane mahalle bulunmaktadır. Şavşat Mahalleleri (Akdamla Köyü, Arpalı Köyü, Aşağıkoyunlu Köyü, Atalar Köyü, Balıklı Köyü, Cevizli Köyü, Ciriddüzü Köyü, Çağlayan Köyü, Çağlıpınar Köyü, Çamlıca Köyü, Çavdarlı Köyü, Çayağzı Köyü, Çermik Köyü, Çiftlik Köyü, Çoraklı Köyü, Çukurköy Köyü, Dalkırmaz Köyü, Demirci Köyü, Demirkapı Köyü, Dereiçi Köyü, Dutlu Köyü, Düzenli Köyü, Elmalı Köyü, Erikli Köyü, Eskikale Köyü, Hanlı Köyü, Ilıcaköy Köyü, Karaköy Köyü, Kayabaşı Köyü, Kayadibi Köyü, Kirazlı Köyü, Kireçli Köyü, Kocabey Köyü, Köprülü Köyü, Köprüyaka Köyü, Kurudere Köyü, Küplüce Köyü, Madenköy Köyü, Meşeli Köyü, Meydancık Köyü, Mısırlı Köyü, Obaköy Köyü, Otluca Köyü, Pınarlı Köyü, Savaşköy Köyü, Saylıca Köyü, Sebzeli Köyü, Söğütlü Mah., Susuz Köyü, Şalcı Köyü, Şenköy Köyü, Şenocak Köyü, Taşköprü Köyü, Tepebaşı Köyü, Tepeköy Köyü, Üzümlü Köyü, Veliköy Köyü, Yağlı Köyü, Yamaçlı Köyü, Yaşarköy Köyü, Yavuzköy Köyü, Yeniköy Mah., Yeşilce Köyü, Yoncalı Köyü, Yukarıkoyunlu Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şavşat adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şavşat Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şavşat posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şavşat seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şavşat Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şavşat posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şavşat posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şavşat posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şavşat adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şavşat adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şavşat adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şavşat nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şavşat da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şavşat Mahalleleri