Borçka Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 8400

Posta Kodu Sorgulama

Borçka Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 8400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Borçka adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Borçka’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Borçka Posta Kodu 8400. Borçka adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Borçka Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Borçka adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Borçka gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Borçka adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Borçka posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Borçka da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Borçka adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Borçka Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Borçka Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Borçka İlçesinde toplamda 40 tane mahalle bulunmaktadır. Borçka Mahalleleri (Adagül Köyü, Akpınar (suluklu) Köyü, Aksu Mah., Alaca Köyü, Anbarlı Köyü, Aralık Köyü, Arkaköy Köyü, Atanoğlu Köyü, Avcılar Köyü, Balcı Köyü, Camili Köyü, Civan Köyü, Çavuşluköy Köyü, Çaylıköy Köyü, Çifteköprü Köyü, Demirciler Köyü, Düzenli Köyü, Düzköy Köyü, Efeler Köyü, Fındıklı Köyü, Gündoğdu Mah., Güneşliköy Köyü, Güreşen Köyü, Güzelyurt Köyü, İbrikli Köyü, Kale Köyü, Karşıköy Köyü, Kayadibi Köyü, Kayalar Köyü, Kaynarca Köyü, Maralköy Köyü, Merkez Mah., Muratlı Köyü, Örücüler Köyü, Şerefiyeköy Köyü, Taraklı Köyü, Uğurköy Köyü, Yeniyol Mah., Yeşilköy Köyü, Zorlu Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Borçka adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Borçka Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Borçka posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Borçka seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Borçka Posta Kodu 2023

Web sitemizde Borçka posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Borçka posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Borçka posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Borçka adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Borçka adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Borçka adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Borçka nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Borçka da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Borçka Mahalleleri