Posof Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 75800

Posta Kodu Sorgulama

Posof Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 75800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Posof adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Posof’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Posof Posta Kodu 75800. Posof adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Posof Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Posof adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Posof gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Posof adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Posof posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Posof da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Posof adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Posof Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Posof Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Posof İlçesinde toplamda 49 tane mahalle bulunmaktadır. Posof Mahalleleri (Akballı Köyü, Alabalık Köyü, Alköy Köyü, Arılı Köyü, Armutveren Köyü, Asmakonak Köyü, Aşıküzeyir Köyü, Aşıkzulali Köyü, Baykent Köyü, Binbaşıeminbey Köyü, Çakırkol Köyü, Çambeli Köyü, Çamyazı Köyü, Çayırçimen Köyü, Demirdöver Köyü, Derindere Köyü, Doğrular Köyü, Erim Köyü, Gönülaçan Köyü, Gümüşkavak Köyü, Günbatan Köyü, Günlüce Köyü, Gürarmut Köyü, İncedere Köyü, Kaleönü Köyü, Kalkankaya Köyü, Kırköy Köyü, Kolköy Köyü, Kopuzlu Köyü, Kumlukoz Köyü, Kurşunçavuş Köyü, Merkez Mah., Özbaşı Köyü, Sarıçiçek Köyü, Sarıdarı Köyü, Savaşır Köyü, Sögütlükaya Köyü, Süngülü Köyü, Sütoluk Köyü, Taşkıran Köyü, Türkgözü Köyü, Ugurca Köyü, Uluçam Köyü, Yaylaaltı Köyü, Yeniköy Köyü, Yenirabat Mah., Yolağzı Köyü, Yurtbaşı Köyü, Yurtbekler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Posof adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Posof Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Posof posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Posof seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Posof Posta Kodu 2023

Web sitemizde Posof posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Posof posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Posof posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Posof adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Posof adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Posof adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Posof nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Posof da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Posof Mahalleleri