Hanak Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 75900

Posta Kodu Sorgulama

Hanak Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 75900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hanak adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hanak’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hanak Posta Kodu 75900. Hanak adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hanak Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hanak adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hanak gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hanak adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hanak posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hanak da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hanak adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hanak Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hanak Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hanak İlçesinde toplamda 30 tane mahalle bulunmaktadır. Hanak Mahalleleri (Alaçam Mah., Altınemek Köyü, Aşağıaydere Köyü, Atalar Mah., Avcılar Mah., Baştoklu Köyü, Binbaşak Köyü, Börk Köyü, Çatköy Köyü, Çavdarlı Köyü, Çayağzı Köyü, Çiçeklidağ Köyü, Çimliçayır Köyü, Güneşgören Köyü, İncedere Köyü, Karakale Köyü, Koyunpınarı Köyü, Ortakentarıkonak Mah., Ortakentdilekdere Mah., Ortakentgeç Mah., Ortakentmerkez Mah., Sazlıçayır Köyü, Selamverdi Mah., Serinkuyu Köyü, Sevimli Köyü, Sulakçayır Köyü, Yamaçyolu Köyü, Yamçılı Köyü, Yukarıaydere Köyü, Yünbüken Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hanak adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hanak Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hanak posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hanak seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hanak Posta Kodu 2023

Web sitemizde Hanak posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hanak posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hanak posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hanak adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hanak adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hanak adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hanak nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hanak da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hanak Mahalleleri