Çıldır Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 75400

Posta Kodu Sorgulama

Çıldır Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 75400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çıldır adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çıldır’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çıldır Posta Kodu 75400. Çıldır adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çıldır Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çıldır adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çıldır gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çıldır adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çıldır posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çıldır da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çıldır adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çıldır Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çıldır Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çıldır İlçesinde toplamda 38 tane mahalle bulunmaktadır. Çıldır Mahalleleri (Ağıllı Köyü, Akçakale Köyü, Akçil Köyü, Akdarı Köyü, Akkiraz Köyü, Aşağıcanbaz Köyü, Aşıkşenlik Köyü, Baltalı Köyü, Başköy Köyü, Çankaya Mah., Çay Mah., Damlıca Köyü, Dedekorkut Mah., Dirsekkaya Köyü, Doğankaya Köyü, Eskibeyrehatun Köyü, Göbelbakan Köyü, Gölbelen Köyü, Güvenocak Köyü, Karakale Köyü, Kaşlıkaya Köyü, Kayabeyi Köyü, Kenarbel Köyü, Kotanlı Köyü, Kurtkale Köyü, Meryemköy Köyü, Öncül Köyü, Övüşdü Köyü, Sabaholdu Köyü, Saymalı Köyü, Sazlısu Köyü, Semihaşakir Köyü, Taşdeğirmen Köyü, Ufuktepe Mah., Yeni Mah., Yenibeyrehatun Köyü, Yıldırımtepe Köyü, Yukarıcanbaz Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çıldır adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çıldır Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çıldır posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çıldır seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çıldır Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çıldır posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çıldır posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çıldır posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çıldır adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çıldır adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çıldır adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çıldır nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çıldır da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çıldır Mahalleleri