Serik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7500

Posta Kodu Sorgulama

Serik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Serik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Serik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Serik Posta Kodu 7500. Serik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Serik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Serik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Serik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Serik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Serik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Serik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Serik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Serik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Serik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Serik İlçesinde toplamda 93 tane mahalle bulunmaktadır. Serik Mahalleleri (Abdurrahmanlar Köyü, Ahmediye Mah., Akbaş Köyü, Akçaalan Mah., Akçapınar Köyü, Akdeniz Mah., Akkınlar Mah., Alacami Köyü, Aşağıçatma Köyü, Aşağıkocayatak Köyü, Aşağıoba Köyü, Atatürk Mah., Azaplar Mah., Belkıs Mah., Belpınar Mah., Berendi Köyü, Bilginler Köyü, Boğazak Mah., Bozdoğan Köyü, Bucakköy Köyü, Burmahancı Köyü, Büğüş Köyü, Büyükbelkıs, Camili, Cumalı Köyü, Çakallık Köyü, Çamlık Mah., Çanakçı Köyü, Çatallar Köyü, Çıtlıklı Mah., Çolpaklı, Dedeler, Demirciler Köyü, Deniztepesi Köyü, Dikmen Köyü, Dorumlar Köyü, Eminceler Köyü, Eskiyörük Köyü, Eskiyürük Köyü, Etler Köyü, Evrenpaşa Mah., Fatih Mah., Fedenler Mah., Gedik Mah., Gökçay Mah., Gökçepınar Köyü, Hacıosmanlar Köyü, Hasdümen Köyü, Haskızılören Köyü, Haspınar Köyü, Hodalar, Kahyalar, Kahyalar Mah., Karadayı Köyü, Karapınar Mah., Karataş Köyü, Karıncalı Köyü, Kayaburnu Köyü, Kırbaş Köyü, Kosatlar Mah, Kozağaç Köyü, Kozan Köyü, Kökez Mah., Kumköy Köyü, Kuşlar Köyü, Küçük Belkıs, Kürüs Mah., Merkez Mah., Merkez Mahallesi, Nebiler Köyü, Orta Mah., Pınarcık Köyü, Sahil Mah., Sarıabalı Köyü, Sinan Mah., Şatırlı Köyü, Taşlıburun Mah., Tekke Köyü, Tekkeköy Köyü, Töngüçlü Köyü, Töngüşlü Mah., Üçkumtepesi Mah., Üründü Köyü, Yanköy Köyü, Yeni Mah., Yeşilvadi Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yukarıçatma Köyü, Yumaklar Köyü, Yunuslar Mah., Zırlankaya Köyü, Zümrüt, Zümrüt Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Serik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Serik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Serik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Serik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Serik Posta Kodu 2023

Web sitemizde Serik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Serik posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Serik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Serik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Serik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Serik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Serik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Serik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Serik Mahalleleri