Muratpaşa Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7010

Posta Kodu Sorgulama

Muratpaşa Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7010. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Muratpaşa adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Muratpaşa’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Muratpaşa Posta Kodu 7010. Muratpaşa adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Muratpaşa Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Muratpaşa adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Muratpaşa gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Muratpaşa adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Muratpaşa posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Muratpaşa da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Muratpaşa adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Muratpaşa Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Muratpaşa Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Muratpaşa İlçesinde toplamda 61 tane mahalle bulunmaktadır. Muratpaşa Mahalleleri (Altındağ Mah., Altınovayenigöl Mah., Bahçelievler Mah., Balbey Mah., Barbaros Mah., Bayındır Mah., Cumhuriyet Mah., Çağlayan Mah., Çaybaşı Mah., Demircikara Mah., Deniz Mah., Doğuyaka Mah., Dutlubahçe Mah., Elmalı Mah., Ermenek Mah., Etiler Mah., Fener Mah., Gebizli Mah., Gençlik Mah., Güvenlik Mah., Güzelbağ Mah., Güzeloba, Güzeloba Mah., Güzeloluk Mah., Haşimişcan Mah., Karaçallı Köyü, Kemerağzı Köyü, Kılınçarslan Mah., Kırcami Mah., Kışla Mah., Kızılarık Mah, Kızılarık Mah., Kızılsaray Mah., Konuksever Mah., Kundu-kemerağzı-oteller Böl., Mehmetçik Mah., Meltem Mah., Memurevleri Mah., Meydankavağı Mah., Muratpaşa Mah., Özlü Köyü, Sedir Mah., Selçuk Mah., Sinan Mah., Soğuksu Mah., Şirinyalı Mah., Tahılpazarı Mah., Tarım Mah., Topçular Mah., Tuzcular Mah., Üçgen Mah., Varlık Mah., Yenigün Mah., Yeşilbahçe Mah., Yeşildere Mah., Yeşilköy Mah., Yeşilova Mah., Yıldız Mah., Yüksekalan Mah., Zerdalilik Mah., Zümrütova Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Muratpaşa adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Muratpaşa Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Muratpaşa posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Muratpaşa seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Muratpaşa Posta Kodu 2024

Web sitemizde Muratpaşa posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Muratpaşa posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Muratpaşa posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Muratpaşa adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Muratpaşa adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Muratpaşa adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Muratpaşa nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Muratpaşa da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Muratpaşa Mahalleleri