Manavgat Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7600

Posta Kodu Sorgulama

Manavgat Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Manavgat adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Manavgat’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Manavgat Posta Kodu 7600. Manavgat adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Manavgat Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Manavgat adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Manavgat gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Manavgat adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Manavgat posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Manavgat da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Manavgat adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Manavgat Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Manavgat Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Manavgat İlçesinde toplamda 123 tane mahalle bulunmaktadır. Manavgat Mahalleleri (Ahmetler Köyü, Aksaz Köyü, Altınkaya Köyü, Aşağıhisar Mah., Aşağıışıklar Köyü, Aşağıpazarcı Mah., Aydınevler Mah., Bahçelievler Mah., Ballıbucak Köyü, Bekirler Mah., Belenobası Köyü, Bereket Köyü, Beşkonak(bozkaya) Köyü, Beydiğin Köyü, Boztepe Köyü, Bucakşeyhler Köyü, Burmahan Köyü, Büklüce Köyü, Cevizler Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Mah., Çakış Köyü, Çaltepe Köyü, Çamlık Mah., Çamlıtepe Köyü, Çardakköy Köyü, Çavuşköy Köyü, Çayyazı Köyü, Çeltikçi Köyü, Çenger Köyü, Değirmenli Köyü, Değirmenözü Köyü, Demirciler Köyü, Denizkent Köyü, Denizyaka Köyü, Dikmen Köyü, Doğançam Köyü, Dolbazlar Köyü, Düzağaç Köyü, Emek Mah., Eskihisar Mah., Evren Mah., Evrenleryavşı Köyü, Evrenseki Köyü, Evrenseki Mah, Gaziler Köyü, Gebece Köyü, Gençler Köyü, Gömeçli Mah., Gültepe Köyü, Gündoğdu Köyü, Güzelyalı Köyü, Hacıali Köyü, Hacıhatip Mah., Hacıisalı Köyü, Hacıobası Köyü, Halitağalar Köyü, Hatipler Köyü, Hocalar Köyü, Hocalı Köyü, Ilıca Beldesi, Ilıca Mah., İğrışlar Mah., Kadılar Köyü, Kalemler Köyü, Karabucak Köyü, Karabük Köyü, Karacalar Köyü, Karaevli Mah., Karakaya Köyü, Karaöz Köyü, Kasaplar Mah., Kavaklı Mah., Kaymaz Mah., Kemer Mah., Kırkkavak Köyü, Kısalar Köyü, Kızılağaç, Kızıldağ Köyü, Merkez Mah., Mısırlılar Mah., Mihrap Mah., Milliegemenlik Mah., Mimarsinan Mah., Oba Mah., Odaönü Köyü, Örenşehir Köyü, Örnek Mah., Perakende Köyü, Sağırin Köyü, Salkımevler Mah., Salur Köyü, Sanayi Mah., Sancak, Saraçlı Köyü, Sarılar Mah., Seki Mah., Selimiye Mah., Sevinçköy Köyü, Seydiler Köyü, Sırtköy Köyü, Sorgun Mah., Sülek Köyü, Şelale Mah., Şişeler Köyü, Taşkesiği Köyü, Tepeköy Köyü, Tilkiler Köyü, Ulukapı Köyü, Uzunkale Köyü, Uzunlar Köyü, Üçtepeler Mah., Yalçıdibi Köyü, Yalı Mah., Yavrudoğan Köyü, Yayla Mah., Yaylaalan Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilbağ Köyü, Yukarıhisar Mah., Yukarıışıklar Köyü, Yukarıpazarcı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Manavgat adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Manavgat Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Manavgat posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Manavgat seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Manavgat Posta Kodu 2024

Web sitemizde Manavgat posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Manavgat posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Manavgat posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Manavgat adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Manavgat adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Manavgat adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Manavgat nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Manavgat da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Manavgat Mahalleleri