Kumluca Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7350

Posta Kodu Sorgulama

Kumluca Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7350. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kumluca adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kumluca’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kumluca Posta Kodu 7350. Kumluca adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kumluca Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kumluca adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kumluca gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kumluca adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kumluca posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kumluca da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kumluca adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kumluca Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kumluca Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kumluca İlçesinde toplamda 50 tane mahalle bulunmaktadır. Kumluca Mahalleleri (50.yıl Mah. (ellinciyıl Mah.), Altınyaka(gödene) Köyü, Bağlık Mah., Belen Köyü, Beşikci Köyü, Büyükalan Köyü, Cumhuriyet Mah., Çaltı Köyü, Çayiçi Köyü, Deniz Mah., Dereköy Köyü, Erentepe Köyü, Eskicami Mah., Göksu Mah., Gölcük Köyü, Güzören Köyü, Hacıveliler Köyü, Hızırkahya Köyü, İncekum Mah., İncircik Köyü, Karacaağaç Köyü, Karacaören Köyü, Karaöz Mah., Karşıyaka Mah., Kasapçayırı Mah., Kavak Köyü (kavakköy Köyü), Kavakdibi Mah., Kum Mah., Kumlucayazarı Köyü, Kuzca Köyü, Merkez Mah., Merkezorta Mah., Meydan Mah., Narenciye Mah., Olimpos Köyü, Orta Mah., Ortaköy Köyü, Resiller Mah., Salur Köyü, Sarıcasu Köyü, Sarıkavak Mah., Sırlengıç Mah., Temeleğitim Mah., Toptaş Köyü, Yalı Mah., Yeni Mah., Yenice Mah., Yenicepınar Mah., Yenikışla Köyü, Yeşilköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kumluca adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kumluca Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kumluca posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kumluca seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kumluca Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kumluca posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kumluca posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kumluca posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kumluca adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kumluca adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kumluca adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kumluca nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kumluca da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kumluca Mahalleleri