Korkuteli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7800

Posta Kodu Sorgulama

Korkuteli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Korkuteli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Korkuteli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Korkuteli Posta Kodu 7800. Korkuteli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Korkuteli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Korkuteli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Korkuteli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Korkuteli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Korkuteli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Korkuteli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Korkuteli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Korkuteli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Korkuteli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Korkuteli İlçesinde toplamda 67 tane mahalle bulunmaktadır. Korkuteli Mahalleleri (Akpınar Mah., Akyar Köyü, Alaaddin Mah., Arapsuyu Mah., Aşağı Mah., Aşağıpazar Mah., Avdan Köyü, Bahçeyaka Köyü, Başpınar Köyü, Bayat Köyü, Bayatbademleri Köyü, Beğiş Köyü, Büyükköy, Çarşı Mah., Çaykenarı Köyü, Çıvgalar Köyü, Çomaklı, Dereköy Köyü, Duraliler Köyü, Esenyurt Köyü, Fatih Mah., Garipce Köyü, Göçerler Köyü, Gümüşlü Köyü, Güney Mah., Güzle Köyü, İmecik Köyü, İmrahor Köyü, Karabayır Köyü, Karakuyu Köyü, Karataş Köyü, Kargalık Köyü, Kargın Köyü, Karşıyaka Mah., Kayabaşı Köyü, Kemerağzı Köyü, Kırkpınar Köyü, Kızılaliler Köyü, Kızılcadağ Köyü, Kiremitli Mah., Kocaambar Mah., Kozağacı Köyü, Köseler Köyü, Küçüklü Köyü, Leylek Köyü, Mamatlar Köyü, Nebiler Köyü, Orta Mah., Osmankalfalar Köyü, Sakarya Mah., Sanayi Sitesi, Söbüce Köyü, Söğüt Köyü, Sülekler Köyü, Taşkesiği Köyü, Tatköy Köyü, Ulucak Köyü, Ulus Mah., Uzunoluk Mah., Yakaköy Köyü, Yalınlıgediği Köyü, Yazır Köyü, Yeni Mah., Yeşiloba Köyü, Yeşilyayla, Yukarı Mah., Yukarıkaraman Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Korkuteli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Korkuteli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Korkuteli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Korkuteli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Korkuteli Posta Kodu 2024

Web sitemizde Korkuteli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Korkuteli posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Korkuteli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Korkuteli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Korkuteli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Korkuteli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Korkuteli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Korkuteli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Korkuteli Mahalleleri