Finike Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7740

Posta Kodu Sorgulama

Finike Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7740. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Finike adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Finike’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Finike Posta Kodu 7740. Finike adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Finike Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Finike adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Finike gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Finike adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Finike posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Finike da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Finike adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Finike Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Finike Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Finike İlçesinde toplamda 38 tane mahalle bulunmaktadır. Finike Mahalleleri (Akçaalan Köyü, Alacadağ Köyü, Arif Mah., Arifköy Köyü, Asarönü Köyü, Bağyaka Mah., Boğaz Mah., Boldağ Köyü, Burunucu Mah., Çamlıbel Köyü, Çavdır Mah., Dağbağ Köyü, Dağdibi Mah., Demircilik Mah., Eski Mah., Gökbük Köyü, Gökçeyaka Köyü, Günçalı Köyü, Hacıveliler Mah., Halaç Mah., İskele Mah., Kale Mah., Karşıyaka Mah., Kızılca Mah., Kolaklar Mah., Koruca Mah., Köşklükavak Mah., Kum Mah., Menevşelik Mah., Orta Mah., Turunçova Köyü, Yalnız Köyü, Yarbaşı Mah., Yazır Köyü, Yeni Mah., Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yuvalılar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Finike adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Finike Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Finike posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Finike seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Finike Posta Kodu 2023

Web sitemizde Finike posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Finike posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Finike posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Finike adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Finike adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Finike adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Finike nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Finike da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Finike Mahalleleri