Elmalı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7700

Posta Kodu Sorgulama

Elmalı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Elmalı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Elmalı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Elmalı Posta Kodu 7700. Elmalı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Elmalı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Elmalı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Elmalı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Elmalı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Elmalı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Elmalı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Elmalı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Elmalı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Elmalı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Elmalı İlçesinde toplamda 62 tane mahalle bulunmaktadır. Elmalı Mahalleleri (Ahatlı Köyü, Akçainiş Köyü, Armutlu Köyü, Avşar Köyü, Bayındır Köyü, Bayralar Köyü, Beyler Köyü, Bozhüyük Köyü, Büyüksöğle Köyü, Camiatik Mah., Camicedid Mah., Çalpınar Köyü, Çaybaşı Köyü, Çaybaşı Mah., Çobanisa Köyü, Çukurelma Köyü, Dereköy Köyü, Düdenköy Köyü, Eskihisar Köyü, Eymir Köyü, Geçitköy Köyü, Geçmen Köyü, Gökpınar Köyü, Gölova Köyü, Göltarla Köyü, Gümüşyaka Köyü, Gündoğan Mah., Hacımusalar Köyü, Hacıyusuflar Köyü, İmircik Köyü, İnönü Mah., İplikpazarı Mah., İslamlar Köyü, Kapmescid Mah., Karaköy Köyü, Karamık Köyü, Karyağdı Mah., Kışlaköy Köyü, Kızılca Köyü, Kocapınar Köyü, Kuzuköy Köyü, Küçüksöğle Köyü, Macun Köyü, Mursal Köyü, Olukbaşı Mah., Ortaköy Mah., Ovacık Köyü, Özdemir Köyü, Pamukluk Mah., Pirhasanlar Köyü, Salur Köyü, Sarılar Köyü, Tahtamescid Mah., Tavullar Köyü, Tekkeköy Köyü, Toklular Mah., Yakaçiftlikköy Köyü, Yanlızdam Köyü, Yapraklı Köyü, Yeni Mah., Yörenler Köyü, Zümrütova Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Elmalı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Elmalı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Elmalı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Elmalı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Elmalı Posta Kodu 2024

Web sitemizde Elmalı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Elmalı posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Elmalı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Elmalı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Elmalı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Elmalı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Elmalı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Elmalı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Elmalı Mahalleleri