Alanya Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7400

Posta Kodu Sorgulama

Alanya Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Alanya adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Alanya’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Alanya Posta Kodu 7400. Alanya adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Alanya Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Alanya adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Alanya gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Alanya adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Alanya posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Alanya da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Alanya adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Alanya Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Alanya Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Alanya İlçesinde toplamda 126 tane mahalle bulunmaktadır. Alanya Mahalleleri (Akçatı Köyü, Akdam Köyü, Akdeniz Mah., Alacami Köyü, Aliefendi Köyü, Asmaca Köyü, Babaoğlu Mah., Bademağacı Köyü, Baldamı Mah., Başköy Köyü, Bayır Köyü, Bayırkozağacı Köyü, Bektaş Mah., Beldibi Köyü, Beyreli Köyü, Bıçakcı Köyü, Bilaller Mah., Bucak Köyü, Burçaklar Köyü, Büyükhasbahçe Mah., Büyükpınar Köyü, Büyükyer Mah., Camialanı Mah., Cikcilli Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakallar Köyü, Çamlıca Köyü, Çarşamba Mah., Çarşı Mah., Çıplaklı Köyü, Değirmendere Köyü, Dere Köyü, Dımçayı Mah., Dinek Mah., Eğribucak Mah., Elikesik Köyü, Emişbeleni Köyü, Emişbeleni Mah., Esentepe Mah., Fakırcalı Köyü, Fatih Mah., Fığla Mah., Fuğla Mah., Gözübüyük Köyü, Gözüküçüklü Köyü, Gülevşen Mah., Güllerpınarı Mah., Gümüşgöze Köyü, Gümüşkavak Köyü, Güneyköy Köyü, Güzelyalı Mah., Hacet Mah., Hacıkerimler Köyü, Hacılar Mah., Hacımehmetli Mah., Hisariçi Mah., Hocalar Köyü, İmamlı Köyü, İncekum Mah., İshaklı Köyü, İspatlı Köyü, Kadılar Mah., Kadıpaşa Mah., Kale Mah., Karaburun Mah., Karakocalı Köyü, Karamanlar Köyü, Karapınar Köyü, Kargıcak Köyü, Kayabaşı Köyü, Kestel Mah., Keşefli Köyü, Kızılcaşehir Köyü, Kızlarpınarı Mah., Kocaoğlanlı Köyü, Kuzyaka Köyü, Küçükhasbahçe Mah., Mahmutseydi Köyü, Merkez Mah., Obaalacami Köyü, Obagöl Mah., Orhanköy Köyü, Öteköy Köyü, Özvadi Köyü, Pamukyeri Mah., Paşaköy Köyü, Saburlar Köyü, Sanayi Mah., Sapadere Köyü, Saray Mah., Saraybeleni Mah., Seki Köyü, Soğukpınar Köyü, Sugözü Mah., Süleymanlar Köyü, Şekerhane Mah., Şeyhler Köyü, Taşbaşı Köyü, Telatiye Mah., Tepe Mah., Tırılar Köyü, Tırıllar Köyü, Tophane Mah., Toslak Köyü, Türktaş Köyü, Uğrak Köyü, Uğurlu Köyü, Ulugüney Köyü, Uzunöz Köyü, Üzümlü Köyü, Yalçı Köyü, Yalı Mah., Yangılı Mah., Yanıklar Mah., Yasirali Mah., Yaylakonak Köyü, Yaylalı Köyü, Yeni Mah., Yenice Köyü, Yenidamlar Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilköy Mah., Yeşilöz Köyü, Yukarı Mah., Yüksekharman Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Alanya adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alanya Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alanya posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Alanya seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Alanya Posta Kodu 2023

Web sitemizde Alanya posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Alanya posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Alanya posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Alanya adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Alanya adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Alanya adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Alanya nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Alanya da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Alanya Mahalleleri