Aksu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7112

Posta Kodu Sorgulama

Aksu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7112. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Aksu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Aksu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Aksu Posta Kodu 7112. Aksu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Aksu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Aksu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Aksu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Aksu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Aksu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Aksu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Aksu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Aksu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Aksu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Aksu İlçesinde toplamda 37 tane mahalle bulunmaktadır. Aksu Mahalleleri (Alaylı Köyü, Altınova Mah., Altıntaş Mah., Barboros Mah., Boztepe Mah., Cebel Mah., Cihadiye Mah., Çamköy Mah., Dumanlar Köyü, Fatih Mah., Fettahlı Köyü, Gökdere Köyü, Güloluk Köyü, Güzelyurt Mah., Hacıaliler Mah., Hacıceliller Mah., Hacılar Mah., Hatipler Mah., İhsaniye Köyü, Kayadibi Köyü, Kemerağzı Köyü, Konak Mah., Köseler Mah., Kurşunlu Köyü, Macun Mah., Mandırlar Mah., Ortaköy Mah., Özlü(kundu) Köyü, Pınarlı Mah., Soğucaksu Mah., Solak Köyü, Topallı Köyü, Yeni Mah., Yenidumanlar Köyü, Yeşilkaraman Köyü, Yeşilyurt Mah., Yurtpınar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Aksu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aksu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aksu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Aksu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Aksu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Aksu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Aksu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Aksu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Aksu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Aksu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Aksu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Aksu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Aksu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Aksu Mahalleleri