Akseki Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 7630

Posta Kodu Sorgulama

Akseki Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 7630. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Akseki adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Akseki’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Akseki Posta Kodu 7630. Akseki adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Akseki Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Akseki adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Akseki gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Akseki adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Akseki posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Akseki da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Akseki adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Akseki Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Akseki Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Akseki İlçesinde toplamda 53 tane mahalle bulunmaktadır. Akseki Mahalleleri (Akşahap Köyü, Alaçeşme Köyü, Aşağıaşıklar Köyü, Atatürk Mah., Bademliköy Köyü, Belenalan Köyü, Boğaz Mah., Bucakalan Köyü, Bucakkışla Köyü, Büyükalan Köyü, Ceceler Köyü, Cemerler Köyü, Cendeve Köyü, Çaltılıçukur Köyü, Çanakpınar Köyü, Çınardibi Köyü, Çimiköy Köyü, Çukurköy Köyü, Değirmenlik Köyü, Demirciler Mah., Dikmen Köyü, Dutluca Köyü, Emiraşıklar Köyü, Erenyaka Köyü, Fakılar Mah., Fevziçakmak Mah., Geriş Köyü, Güçlüköy Köyü, Gümüşdamla Köyü, Güneykaya Köyü, Günyaka Köyü, Güzelsu Köyü, Hacıilyas Mah., Hocaköy Köyü, Hüsamettinköy Köyü, Karakışla Köyü, Kayaardı Mah., Kepez Köyü, Kepezbeleni Köyü, Kuyucakköy Köyü, Mahmutlu Köyü, Menteşbey Köyü, Minareli Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sadıklar Köyü, Salihler Köyü, Sarıhacılar Köyü, Sarıhaliller Köyü, Sinanhoca Köyü, Susuzşahap Köyü, Süleymaniye Köyü, Yarpuz Köyü, Yediler Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Akseki adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akseki Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akseki posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Akseki seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Akseki Posta Kodu 2023

Web sitemizde Akseki posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Akseki posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Akseki posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Akseki adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Akseki adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Akseki adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Akseki nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Akseki da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Akseki Mahalleleri