Yenimahalle Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6105

Posta Kodu Sorgulama

Yenimahalle Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6105. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yenimahalle adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yenimahalle’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yenimahalle Posta Kodu 6105. Yenimahalle adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yenimahalle Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yenimahalle adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yenimahalle gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yenimahalle adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yenimahalle posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yenimahalle da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yenimahalle adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yenimahalle Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yenimahalle Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yenimahalle İlçesinde toplamda 56 tane mahalle bulunmaktadır. Yenimahalle Mahalleleri (25 Mart Mah., Anadolu Mah., Anadolu Mh., Aşağı Yahyalar Mh., Avcılar Mh., Barış Mah., Batısitesi Mah., Beştepe Mah., Burç Mh., Çamlıca Mah., Çarşı Mah., Çiğdemtepe Mh., Demetevler Mah., Demetgül Mah., Demetlale Mah., Emniyet Mah., Ergazi Mah., Ergenekon Mah., Esentepe Mah., Gayret Mah., Gazi Mah., Güzelevler Mah., Güzelyaka Mh., Işınlar Mah., İlkyerleşim Mah., İnönü Mah., İvedik Mah., İvedik Osb, Kaletepe Mh., Karacakaya Mah., Kardelen Mah., Karşıyaka Mah., Kayalar Mh., Kentkoop Mah., Macun Mah., Mehmet Akif Ersoy Mah., Memlik Mah., Ostim Mah., Ostim Sanayi, Özevler Mah., Pamuklar Mh., Ragıptüzün Mah., Sılınecekler, Silinecakler, Susuz Mah., Tepealtı Mah., Turgutözal Mah., Uğurmumcu Mah., Varlık Mah., Yakacık Mah., Yenibatı Mah., Yeniçağ Mah., Yeşilevler Mah., Yukarı Yahyalar Mh., Yunusemre Mah., Yuva Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yenimahalle adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yenimahalle Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yenimahalle posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yenimahalle seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yenimahalle Posta Kodu 2024

Web sitemizde Yenimahalle posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yenimahalle posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yenimahalle posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yenimahalle adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yenimahalle adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yenimahalle adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yenimahalle nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yenimahalle da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yenimahalle Mahalleleri